Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Çıkartanlar

Kredi Çıkartanlar

Maddi olanaksızlar günümüzde binlerce ve hatta milyonlarca kişiyi mağdur etmektedir. bahsi geçen bu mağduriyetin en temel sebepleri arasında ise bankalardan kredi alamamak gelmektedir. Eskiden insanlar parasız kaldığı zaman direk olarak banka kredileri aracılığı ile kendilerine çözüm bulsalar bu iş şu anda son derece zordur. Çünkü bankalar yalnızca finansal sicili düzgün ve kredi notu yüksek kişilere hizmet vermektedir.  Neyse ki b aşamada imdada kredi çıkartanlar yetişmektedir.  Komisyonla kredi veren yerler olarak da bilinen bu kuruluşlar neredeyse yavaş yavaş bankaların yerini almaya başlamaktadır.

Çıkmayan Kredi Çıkartılır

Kredi notu yüksek olmayan kişilerin  mevcut olan mağduriyetini gidermek amacı ile hizmet vermekte olan bu komisyonla kredi çektirenler 2018 yılında da oldukça fazla rağbet görmektedir. Bahsi geçen bu yerlerin hizmet koşulları ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

  • Bankalardan Kredi Çıkartma: Bu hizmetin amacı bankalar tarafından geri çevrilen kişilerin bu durumunu düzeltmektir. Bildiğiniz gibi her bankanın müşteri portföyü birbirinden farklıdır. Büyük ve köklü bankalar kredi notu çok yüksek kişileri tercihe ederken, nispeten daha küçük ve yeni kurulmuş bankalar bu konuda daha esnek olmaktadır. Kredi almak isteyen kişilerin kendi sicilini ve kredi puanını inceleyerek buna uygun bir banka tespit etmesi son derece zor olmaktadır. işte bu aşamada yapılacak olan en mantıklı şey bir kredi danışmanlık firmasına müracaat etmektedir. adı geçen bu yerler gerekli araştırmaları yaparak size en uygun olan bankayı tespit edecek ve kredi almanızı sağlayacaktır. Bu işlem için ise sizden alacağınız kredi üzerinden belli bir komisyon talep etmektedir. Bu komisyon oranları hizmet alacağınız yere göre değişmek ile beraber genel olarak yüzde on ile yüzde yirmi aralığında farklılık göstermektedir.
  • Bankalardan Kredi Alma: Yukarıda belirtilmekte olan hizmet denenen ilk yol olmak ile beraber tahmin edeceğiniz üzere bazı kişilerin bankalardan kredi alma yoktur. Söz gelimi kara listede olanlara kredi veren bankalar bulmak nerdeyse imkansızdır. Bu ve benzeri durumlarda ise firmanın yaptığı iş sizin yerinize kredi almaktır. Daha sonra bu kredi size yine belli bir komisyon karşılığında ve senetlerle verilmektedir. Bu yüzden söz konusu yerlere senetle kredi verenler adı da verilmektedir. Komisyon oranları da yine diğer hizmet alternatifinde olduğu gibi yüzde on ile yirmi aralığında değişmektedir.

Kredi Çıkartanlar İle İletişim

Detayları anlatılmakta olan bu hizmet son derece faydalı ve hatta kimileri için kurtarıcı olsa da bazı belli başlı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü komisyonla kredi  alanlar kimi zaman bazı sıkıntılar ile karşılaşabilmektedir. Bu sıkıntılar arasında en sık rastlanan ise kredi çıkartan firmalar gibi davranarak dolandırıcılık yapan yerlerdir. Bu yerler ne yazık ki her geçen gün daha da yaygınlaşmakta insanların mağduriyetine sebep olmaktadır. Siz de bahsi geçen sıkıntıdan mustarip olmak istemiyorsanız güvenilir ve kurumsal yerler ile çalışmalısınız. Bunun yanı sıra tek senet ile çalışan ya da fahiş tutarlarda komisyon talep eden yerlerden uzak durmanızı da tavsiye ederiz.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


2 Yorumlar

  1. 40.000 TL kredi kullanmak istiyorum 36 ayda ödeyebilirim.Aylık .4000 TL kazancım var SGK lıyım

  2. 80 bin ile 100 bin arası kredi istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir