Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemleri

Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemleri

Kredi kartı kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak borçlanan tüketici sayısında da ciddi bir artış söz konusudur. O halde kredi kartı borcu erteleme işlemleri yapmak isteyen tüketiciler, bu uygulama hakkında net bilgi sahibi olmalıdır. Borçları erteleme ya da ek taksitlendirme seçeneği sunan bankalardan yararlanarak sizler de borçlarınızı erteleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir?

Gerçekleştirdiğiniz taksitli ya da peşin harcamaları artık öteleme şansınız bulunmaktadır. Elbette istisnai olan bu durumlarla ilgili hesap ekstrenizin kesilmemiş olması yeterlidir. Ek olarak bu tür borçlar 1-9 ay arasında ertelenebilmektedir. Ayrıca dönemsel kampanyalara göre bu sürenin değişebileceğini unutmayın. Genel olarak bankalar 9 aylık bir süre için kredi kart borçlarını erteleyebilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Ertelemenin Avantaj ve Dezavantajları

Bu işlemle beraber bankaların uygulama ile kazanç sağlayacağı unutulmamalıdır. Çünkü tarafınıza uygulanacak faiz oranı değişecektir. Bu durum tüketiciler için bir dezavantajdır. Avantajı ise belirli bir süre boyunca bankalara para ödememektir. Yine de tüketiciler için her zaman dezavantajlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Aslında kredi kartı borcu erteleme işlemleri sayesinde bütçenizi de bir nevi ayarlayabilir ve diğer borçlarınıza yönelebilirsiniz.

Bankalara direkt olarak yapacağınız başvurularla beraber sizler de kart borçlarınızı erteleyebilirsiniz. Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ilgili bankaya başvurabilir veya müşteri hizmetlerini arayarak çok daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. Günümüzdeki pek çok banka rekabetten dolayı bu şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak faiz oranlarının değişeceği mutlaka bilinmelidir.

Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemi Nereden Yapılır?

Bu hizmeti almak isteyen tüketiciler doğrudan kredi kart sahibi olduğu bankaya başvurmalıdır. Tüketicilere sunulacak bilgilerin ardından onay alınması halinde kredi kartı borcu erteleme işlemleri yapılmaya başlanır. Tamda bu noktada tüketicilerin özellikle erteleme faiz oranlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca gecikmiş olan kredi kartı borçları da rahatlıkla ertelenebilmektedir. Fakat bu kararı verecek olan merci bankadır. Yani bankanın inisiyatifine kaldığını söylemek doğru olacaktır. Eğer biriken kredi kartı borçlarınız var ise ve ödemekte sıkıntı yaşıyorsanız hemen bankanızla görüşme yapmalısınız. Çünkü ödenmeyen borçlar daha sonra idari ve yasal takip süreçlerine neden olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Kredi Başvuru Süreci ve Kredi Başvurusunda Ne Yapmalıyım? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir