Ana Sayfa / BANKACILIK / Kredi Kartı Limiti Yükseltme Yolları

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Yolları

Kredi kartı limitleri, mevcut gelir düzeyine ve kredi notu ortalamasına göre belirlenir. Her banka, müşterisi için farklı seviyede risk kategorilendirmesi yapar. Kredi kartı limitlerinin şekillendirilmesinde etkili olan faktörler birbirlerinden ayrılır. Banka tarafından ilk kez kredi kartı alınmasının ardından, takip eden dönem içerisinde limit yükseltebilme avantajı sunulur. Kredi kartı limiti yükseltmek isteyenler, farklı seviyede limitlerinde direkt veya kademeli olarak artışa gidebilirler. Banka müşterileri tarafından isteğe bağlı olarak otomatik artırım talimatı verilerek de kredi limitlerinde artış sağlanabilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Yolları Neler?

Kredi kartı limiti yükseltmesine gitmek isteyenler için göz önünde bazı önemli noktalar bulunur. Bankaların, kredi kartı limit yükseltme onayını vermesini sağlayacak olan yollar sayesinde, daha üst miktarlarda kredi kartları kullanılabilir.

Kredi kartı limiti yükseltme işlemi için ilk yol, kredi notunu yükseltmektedir. Kredi kartı kullanımının aktif olarak yapıldığı dönemlerde, borçları düzenli şekilde ödemek limit yükselmek istendiğinde sorun yaşanmasının önüne geçer. Kredi kartının yanı sıra kredi çekenler için de aynı durum söz konusudur.

Limit yükseltmek isteyenler için müşterisi olunan bankadan otomatik ödeme talimatı verilmesi de uzun vadeli olarak avantajlı konumda olabilmeyi beraberinde getirir. Fatura ödemelerinin otomatik olarak yapılması, bankalar gözünde müşterileri pozitif konuma getirir.

Kredi kartı limiti yükseltmek için, kredi kartının bulunduğu bankadan maaş hesabı sahibi olmak da önemli seviyede etki sağlar. Özellikle yüksek limite sahip olan kart sahibi olmak isteyenler için maaş hesapları bir güvence olarak gözükür.

Zaman içerisinde kart limitlerini yükseltmek isteyen kredi kartı kullanıcıları için, tercih edilen bankanın vadesiz veya vadeli hesaplarında para bulunması, istenilen limite ulaşabilmede etkiye sahiptir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kredi notu ve gelir düzeyinin pozitif olarak yükseltilmesi sayesinde, kredi kartı limiti için uygun zemin oluşur. Kredi kartı limitini yükseltmek isteyen müşteriler; fiziksel olarak şubelerden, mobil şubeden ve aynı zamanda internet şubesinden başvuru yapabilme olanağına sahiptirler. Gerekli şartlara sahip olan her kredi kartı sahibi limit artışını bankaların uygun gördüğü seviyede gerçekleştirebilme fırsatından yararlanabilmektedirler. Bankalar; kredi kartı müşterileri için anlık veya 24 saat sonrasında onay verebilirler.

- Bir önceki yazımız olan Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler başlıklı makalemizde Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler ve Kırmızı Kalem Cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir