Ana Sayfa / BANKACILIK / Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Bankalar, müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutmak adına büyük bir çaba harcıyor olsa da, kimi zaman resmi durumlardan dolayı kimi zaman ise, kişisel sebeplerden dolayı müşteri memnuniyetinin düştüğü gözlenmektedir. Bankaların özellikle kredi kartı konusunda müşterileri ile çoğu zaman problem yaşadığı yaygın bir durumdur. Kredi kartını iptal ettirmek için başvuru yapmak isteyen ama bunun için hem istediği sonucu alamayan hem de yoğun bir çaba harcayan kişiler, bankalardan şikayetçi olabilmektedir. Öncelikle, kullanılan bir kredi kartının iptal edilip edilemeyeceğinden söz edelim. Elbette kullandığınız bir kredi kartını iptal ettirebilirsiniz. Bunun için bankaların farklı prosedürleri bulunmaktadır. Eğer kredi kartınızda herhangi bir borcunuz yoksa, banka şubelerine giderek ya da herhangi bir zahmete girmeye gerek kalmadan internet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan da iptal işlemi yapılabilecektir.

Kredi Kartını Kapattırma

Durum birçok bankada bu şekilde olmasına rağmen, birçok banka, kredi kartlarının iptal ettirilmesini engellemek ve kişilere daha iyi hizmet sunmak adına çaba harcamaktadır. Özellikle kredi kartına aidat yansımasından dolayı kartını iptal ettirmek isteyen ama bankasından bir türlü istediği sonucu alamayan kişilere, burada birkaç tavsiyede bulunmak gerekecektir. Eğer gerçekten kredi kartınızı tekrar kullanmak istemiyorsanız ve bunun nedeni de yansıtılan aidat ise, öncelikle aidatın iptal ettirilerek size geri iade edilmesini sağlamalısınız. Sonrasında da bankanız ile irtibat kurarak, kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Ancak, belirttiğimiz gibi, kredi kartınızı kapattırabilmeniz için, kredi kartınızda bir borcun olmaması gerekmektedir.

Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Ne Yapılmalı?

Her bankanın kredi kartını iptal ettirmek isteyen kişiler için farklı başvuru kanalları bulunmaktadır. Ancak yapılan her başvuruya rağmen kredi kartınız iptal ettirilmiyorsa ve hala sizlere ekstre geliyorsa, bu durumda bankanızın genel müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapmalısınız. İşlerin resmi bir şekilde gerçekleştirilmesi ve dilekçe gibi somut bir delil ile başvuru yapılıyor olması, sizlere olumlu sonuç getirecektir. Ancak, kredi kartı kullanırken, imzalanan kredi kartı üyelik formu ve kredi kartı kullanım sözleşmesinde, herhangi bir taahhüt süresi vermişseniz, bu durumda bankaların süre dolana kadar kredi kartınızı iptal etmeme gibi bir hakkı bulunmaktadır. Bundan dolayı iptal talebinize olumlu dönüş alamıyorsanız, bankanızdan sözleşme örneğini alarak inceleme yapmalısınız.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Müşteri Limiti Nedir Nasıl Yükselir? başlıklı makalemizde banka limiti nasıl yükseltilir?, banka müşteri limiti ve Kredi Kartı Müşteri Limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir