Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Kartını Verimli Kullanmak İçin Ne Yapmalı?

Kredi Kartını Verimli Kullanmak İçin Ne Yapmalı?

Kredi Kartını Verimli Kullanmak İçin İpuçları!

Kredi kartını verimli kullanmak günümüzde hemen her tüketicinin hayali olarak tanımlanabilir. Öyle ki ortalamalara bakıldığı zaman Türkiye genelinde bir bireye birkaç tane kredi kartı düşüyor. Hal böyle olunca da, harcamaların tatsız durumlara kavuşması sizlerinde tahmin edeceği üzere olası bir durum haline haline geliyor. Kredi kartları bizlere aylık dönemlere bölünen bir yıl içerisinde harcama hakları sağlamaktadır. Bizlerin bu tanınan harcama hakkına uyumlu olarak harcama yapması ve limitleri çok zorlamaması gerekir. Ancak her kredi kartı kullanıcısı tarafından bu iradeli davranışın gündeme getirilmesi hiç kolay değildir. Kredi kartları güncel olarak farklı verilerle donatılmaktadır. Alışveriş yapmaya iten bu veriler sayesinde birçoğumuz henüz neden aldığımızı bile bilmeden ürünler satın alıyoruz. Bu kontrolsüz davranışlar sonrasında ise bizleri bir hayli yoran ekstreler gündeme geliyor. İşte kredi kartını doğru kullanmak için bu gibi etkenlerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Dilerseniz hemen start verelim.

Kredi Kartını Kullanmak İçin Amacınız Ne?

Kredi kartı kullanmak için herkesin bildiği veya bilmek istemediği bir amacı vardır. Kendinize bu yazıyı okuyup yorumlayıncaya kadar dürüst olma sözü verin. Kredi kartını alma sebebiniz her ne olursa olsun, cüzdanınızda duran bir kredi kartının neden kullanılıyor olduğu daha büyük önem taşımaktadır. Kredi kartı kullanmak için amacınız eğer elde edemediğiniz ürünlere taksitle ulaşmaksa sorun yok diyebiliriz. Ancak hayatımı kredi kartı harcamalarım ile idame ettiriyorum derseniz, burada ne yazık ki kredi kartını mantık çerçevesinde kullanmadığınızı belirtmek isteriz. Kredi kartı kullanımı konusunda kesinlikle nakit harcamaların önüne geçmeyin. Kredi kartı size sadece büyük alımlarda ve zor günlerde yardımcı olması maksadıyla verilmektedir. Bu sınırları aşıyor olmanız size büyük hukuki boyutta sorunlar açacaktır.

Kredi Kartı Limitiniz Ne Durumda?

Kredi kartı limitim çok düşük diyerek durmadan sızlanıyor iseniz, burada bir sorun var demektir. Harcama alışkanlıklarınızı gelirinize bağlı olarak organize etmelisiniz. Hatta edin. Yani burada bir emir söz konusu. Gelire göre organize edilmeyen harcamalar ne yazık ki sonrasında büyük sorunları beraberinde getiriyor. Bence bir kişinin kredi kartı limiti kesinlikle gelirinin bir mislini geçmemeli. Bu sayede çok daha başarılı sonuçlar alınabilir.

- Bir önceki yazımız olan 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde 5.000 TL kredi ve Akbank 5.000 TL kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir