Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Notu Düşük Olanlar Kredilerden Uzak Durmalı!

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredilerden Uzak Durmalı!

Kredi notu düşük olanlar için bankacılık sektörü an itibariyle birçok farklı tuzağı bünyesinde barındırıyor. An itibariyle yükselen faiz oranları ile birlikte gündeme gelen yeni yaptırımlar nedeniyle bankaların hızına yetişmek ne yazık ki mümkün değil. Elbette ki birçok bankanın ortak politikası olan durumdan faydalanmak da işin içine girince, bir hayli karışık bir durum bizleri karşılıyor. Güncel kredi faizleri incelendiği takdirde %2 oranında verilen faizlerin çok uygun olduğu kanısına varabilirsiniz.

Kredi Puanı Düşük Olanlar Dikkat!

Kimi büyük tutarlı kredilerde güncel kredi faizleri %3 seviyesine kadar çıkabiliyor. Bu faizlerin yakın tarihlerde gerilemeyeceği ne yazık ki açık bir gerçek. Bu nedenle kredi çekmeden önce çok iyi düşünmek gerekiyor. 100.000 TL tutarında bir kredi çekmeniz durumunda, güncel faiz oranlarına göre bazı bankalara 300.000 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor. Bu veriler çok ciddi maddi zarara uğramanıza olanak sunacağı için kredileri almadan önce bir kere daha düşünün. Kredi notu düşük olanlar zaten bu kredilere hiç bulaşmamalı. Bunun nedeni ise bankaların yüksek kredi notuna karşı indirimli faizleri lanse etmeleri. Kredi puanı düşük olanların ne yazık ki bu olanaklardan faydalanma hakları bulunmuyor.

Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapabilir?

Kredi notum düşük diyorsanız ve illa ki paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda biraz geri adım atmayı deneyin. Eğer olanağınız varsa ve almak istediğiniz kredi tutarı azsa, kredi kartı limitinizi geliriniz el verdiğince büyüterek işlem yapabilirsiniz. Bu ortalama bir kullanıcı için 10.000 TL civarında ise maaşınıza endeksle bu limiti kredi kartınıza alabilirsiniz. Maaş durumunuza göre kredi kartından ne kadar limit alabileceğinizi basitçe anlatalım. Bu hesaplamayı 2 değişkenli olarak, sizi uygun olanı uygulayarak yapabilirsiniz.

  • 2 Seneden daha az bir süreyle kredi kartı kullanıyorsanız, maaşınızın 2 katına kadar kredi kartı limiti elde edebilirsiniz. Bu yasalar ile sabitlenmiş bir kural niteliği taşıdığı için bu noktada ekstra limit talebinde bulunamazsınız.
  • 2 seneyi aşan bir süreyle kredi kartı kullanıyorsanız, bu durumda ilgili kredi kartından maaşınızın tam 4 katına kadar limit alabilirsiniz. Eğer başka kredi kartınız varsa, tüm kredi kartlarınızın limiti bu kat sayılara göre eşit olmalıdır. Yani 2.000 TL maaş alıp, 6 seneden beri kredi kartı kullanan biri tüm kredi kartı limitlerinin toplamında maksimum 8.000 TL’ye erişebilir.

- Bir önceki yazımız olan 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde 5.000 TL kredi ve Akbank 5.000 TL kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir