Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Notu Yüksek Olanlar İçin Uygun Kredi!

Kredi Notu Yüksek Olanlar İçin Uygun Kredi!

Kredi Notu Yüksek Olanlar Mutlaka Okuyun!

Kredi notu yüksek olanlar için özel olarak kredi vermeyi tercih eden bankalar, gerçekten ipin ucunu kaçırdı desek yalan olmaz. Öyle ki bankalar artık para ticaretini ne şekilde yapacaklarını şaşırdılar. Faiz oranlarının direkt yükselişe geçmesiyle birlikte ellerine büyük koz geçti ve tüketiciyi daha da köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Acil durumlarda kredi çekmek zorunda kalanlar için ise bu durumdan ne yazık ki kurtuluş bulunmuyor. Eğer böyle bir durumdaysanız ve kredi çekmek istiyorsanız sitemizdeki yazıları okuyarak güncel bilgileri elde edebilirsiniz. Bu yazımızın anı konusu olan yüksek kredi notu noktasında ise, 1600 ve üzerinde kredi notuna sahipseniz standart kredilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bankalar artık kredi notu yüksek olana daha uygun krediler vermeyi hedefliyor. Bu hedeften fayda sağlayarak sizler de çok uygun krediler elde edebilirsiniz. Kredi notu bir bireyin ekonomik geçmişini ifade eden veridir. Bu veriye göre bankalar birine güvenir veya güvenmez. Kredi notu, kişi bankalarla çalıştıysa ve düzenli borçlanıp, yapılan anlaşmalara aykırılık yapmadan ödeme yaptıysa yükselecektir. Aksi yönde işlem yapanların ise kredi notu düşecektir.

Kredi Yüksek En Az ve En Düşük Kaç Olabilir?

Kredi notu değişken bir veridir. Kredi notundan faydalanmak istiyorsanız yukarıda da bahsettiğimiz üzere borçlarınızı tamamen anlaşmaya sadık kalacak şekilde ödemeniz gerekir. Yapacağınız en ufak bir aksama bile size büyük sorunlarla geri dönüş sağlayacaktır. Bankayla hiç işlem yapmayan birinin kredi notu 0 olacaktır. Bu kredi notunun en düşük olabileceği rakamdır. Kredi notunun en büyük olabileceği rakam ise 1900’dür. 1900’e çok fazla yakın olan bir kredi notu kişinin borçlarına sadık olduğunu ve güvenilir biri olduğunu gündeme getirmektedir.

Kredi Notu Yüksek Olanlara Uygun Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı yüksek olanlara kredi veren bankalar kamu bankaları değildir. İNG ve benzeri özel sektör bankaları bu noktada daha bonkör davranışlar sergilemektedir. Eğer ki kredi notunuz 1700 ve üzerinde ise bu durumda bankalara durumunuzu ifade ederek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Faiz oranlarında ciddi indirimlerden faydalanabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde 5.000 TL kredi ve Akbank 5.000 TL kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir