Ana Sayfa / BANKACILIK / Kuryedeki Kartım Bana Teslim Edilmiyor Ne Yapmalıyım?

Kuryedeki Kartım Bana Teslim Edilmiyor Ne Yapmalıyım?

Bankalara hesap açtırmak ya da kredi kartı için başvuru yapıldığı zaman, genellikle kartlarımız genel merkezde basılmakta ve sonrasında da bizlere teslim edilmesi üzere kurye firmalarına teslim edilmektedir. Kuryelere teslim edilen kartlar güvenli bir şekilde bizlere ulaştırılmakta ve bankadan bankaya göre değişse de kartın kuryeye teslim edilmesinin ardından 1 hafta ile 10 gün içerisinde teslimat işlemi tamamlanmaktadır. Ancak, internet üzerinden bankalara yönelik şikayet paylaşımlarına bakıldığı zaman, kişilerin bazılarının aylarca kartlarını bekledikleri ve mağdur oldukları da belirtilmektedir. Burada bankalar genellikle kartın kuryeye teslim edildiği ve en kısa sürede teslim edileceği şeklinde bir paylaşım yapmaktadırlar. Kuryedeki kredi kartı teslimat süresi için asıl önemli olan kuryelerin çalışma düzenidir.

Kredi Kartı Teslimat Süresi

Kuryedeki kredi kartı teslimat süresi için bankaların müşteri hizmetlerine ya da doğrudan banka şubelerine başvuruda bulunduğumuz zaman genellikle bizlere aynı şeyler söylenecektir. Bundan dolayı teslim edilmeyen bir kartınız varsa bunun için doğrudan bankanızın müşteri hizmetleri ile irtibat kurmalı ve kartınızın hangi kuryeye teslim edildiğini, kuryenin telefon numarasını ve takip numarasını talep etmelisiniz. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kuryelerin internet sitesine giriş yaparak sadece birkaç dakika içerisinde kartınızın nerede olduğunu öğrenme şansınız bulunmaktadır. Sonuç ekranında kartınızın dağıtımda olup olmadığını ya da banka tarafından sunulan kartın tahmini olarak ne zaman teslim edileceğini açık bir şekilde görebileceksiniz.

Kuryedeki Kredi Kartı Teslimat Süresi

Eğer bankada açtırmış olduğunuz hesap için gönderilecek olan kart ya da kredi kartınız, 1 aylık süre içerisinde kurye tarafından teslim edilmezse, bu durumu bankanızın müşteri hizmetlerine tekrar bildirmeniz gerekmektedir. Teslimat süresi uzadıkça kişilerin güvenliği açısından gönderilmiş olan kartın iptal ettirilmesi ve kişilere yeni bir kart çıkartılarak gönderilmesi mümkün olabilmektedir. Bundan dolayı işlemlerinizin güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi ve bankacılık işlemlerinizde de sorun yaşamamak adına, geciken kartlarınız için belirttiğimiz yöntemleri denemelisiniz.

Son olarak, bankaların son dönemlerde hem kredi kartı hem de banka hesap kartları için debit ismi verilen, kullanıma herhangi bir sorun teşkil etmeyen ama üzerinde herhangi bir isim yazmayan kartlar olduğunu belirtebiliriz. Bu kartlar sizlere hiçbir şekilde sorun çıkarmayacak ve sizlerin de kurye bekleme ve teslimat süresinde yaşayacağınız sorunları en aza indirecektir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde kredi kartı kapattırma ve kredi kartını iptal ettirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir