Ana Sayfa / BANKACILIK / Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Nedir, Faydaları Nelerdir?

Uzun süredir güzel bir düğün hayali kuruyor ama evlilik harcamalarınız üstesinden nasıl gelebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Yoksa şöyle bol kum, kumsal, deniz, güneş ağırlıklı yemeli içmeli bir seyahat hayali mi kuruyorsunuz? Evimde olayım ama bu eski eşyalarla olamaz keşke artık yenilerine kavuşabilsem mi diyorsunuz? Görünen o ki hepimizin çok sayıda farklı konularda ihtiyaçları var. Tabii ki her zaman bu ihtiyaçları ilk sırada, çabucak karşılama imkanı bulamıyor oluşumuz da bilinen ve kabul edilen bir gerçek. Fakat, ihtiyaç sahiplerine müjde Kuveyt Türk’ten! Bahsi geçen tüm ihtiyaçlar ve daha fazlasını rahatlıkla karşılayabilmeniz için artık Kuveyt Türk İhtiyaç Kart sizinle!

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile daha önce Türkiye’de hiç uygulanmamış bir hizmete sahip olacaksınız. İhtiyaç Kartınızı Kuveyt Türk şubelerinden edinebilirsiniz. Bu kartlar alışverişlerinizi tek çekim olarak gerçekleştirirken ödemelerinizi başvuru sırasında belirttiğiniz taksit miktarı kadar yapabilmenize olanak sağlar. 6 aydan 46 aya kadar taksit imkanlarından yaralanabilirsiniz. 

İhtiyaç Kartları ile ilgili 2 noktaya dikkat etmekte fayda var. Bunlardan ilki, bu kartlar basıldığı aydan itibaren sadece 2 ay kullanılabilir durumdadır. Örnek vermek gerekirse, eğer kartınız eylül ayında basıldıysa bu kartı ekim ayının sonuna kadar kullanabilirsiniz. Kartın eylül 1’inde ya da 30’unda basılması bu durumu etkilemeyecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise İhtiyaç Kartları kumarhanelerde, alkollü içecek satan yerlerde, akaryakıt ödemelerinde, oto servislerde, market ve gıda ödemelerinde, tekel bayilerinde, döviz işlemlerinde, oto kiralama işlemlerinde, kontör yükleme işleminde, vergi ödemelerinde, mahkeme cezalarında, sigorta ödemelerinde, fatura ödemelerinde, kuyumcularda ve araç galerilerinde kullanılamaz!

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile Neler Yapabilirim?

  • Üye iş yerleri kısıtlaması olmaksınız her POS’ta bu kart ile taksit imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Bu kart ile başvuru sırasında belirlediğiniz taksit miktarı baz alınarak belirlenmiş vade farklı taksitlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Bu kader sayesinde artık yaptığınız her alışveriş için yeni bir fatura getirmek ya da yeni ödeme planı oluşturmak zorunda değilsiniz. 
  • Artık bütün işlemlerinizi tek hesap ekstresi aracılığı ile kolaylıkla takip edebilirsiniz. 
  • Çalınma ya da kaybolma gibi kötü senaryolarda bu kart ile daha güvenli haldesiniz. İhtiyaç finansmanınızı kart halinde taşıyor olmanız bu gibi kötü senaryolarla karşılaştığınızda kredi kartlarının sahip oldukları güvenlik olanaklarından yaranabilmenize imkan sağlayacak.
  • Bu kartın basıldığı aydan itibaren sadece 2 ay kullanılabilir durumda olması sayesinde ise borçlarının altından kalkamayacağınız dağlara dönüşemeyecek. 
  • Bu kart ile peşin ödeme indirimlerinden yararlanabilir ve daha sonra ödemelerinizi indirimli fiyat üzerinden taksitle yapabilirsiniz. 
  • 6 aydan 46 aya kadar olan aralıktaki taksit seçeneklerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.
  • 50 TL tutarında ya da bu tutarın üzerindeki tüm harcamalarınız taksitlendirebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Pos Destek Sistemi Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Akbank POS Destek Avantajları ve Akbank POS Destek sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir