Ana Sayfa / Genel / Maaşı Az Olanlar İçin Yatırım Tavsiyeleri

Maaşı Az Olanlar İçin Yatırım Tavsiyeleri

Maaşı Az Olanlar Nasıl Birikim Yapabilir?

Maaşı az olanlar için birikim planı yapmak bi hayli zordur. Gelirin az olması ve buna istinaden hayat şartlarının giderek zorlaşıyor olması geliri düşük olanları köşeye sıkıştırabilir. Ancak bu duruma karşı gelip birikim için mücadele vermekten başka ne yazık ki çaremiz yok. Geliri normal seviyenin altında olan birisi zaten teknik olarak kredi kullanamaz. Şu günümüz şartlarına bakıldığı takdirde, aklı olan zaten kredi kullanmaz. Bu gibi durumlarda ev veya farklı alanlar yatırım yapmak isteyenlerin alternatif planlara ihtiyaç duydukları ise vazgeçilmez bir gerçek. Dilerseniz lafı çok da dolandırmadan maaşı az olan birisinin ne gibi zorunlu birikimler yapabileceğine değinelim. Elbette herkesin şartları farklıdır. Bunlar arasından size en yakın veya uygun olanı seçerek sorunu ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Düşük maaşla birikim yapma taktikleri başlıyor!

Altın Alarak Başlayın!

Altın almak birikim için en temel yoldur. Gram bile olsa, her ayın sonunda hanenize altın girmesini sağlayın. Altını alıp aniden bozdurmak sizi büyük zarara uğratacaktır. Ancak altını alıp uzun vadeli yatırım planlarına dahil etmek size çok büyük faydalar sağlayabilir. Bu nedenle belli bir süreyi aşması planlanan yatırımlar için gücünüz elverdiği kadar altın almaya çalışın. Etrafınızda sizi yormayacak kıvamda ek işler varsa, onlara girişimci ruhunun etkileriyle girerek temel birikiminizi kendi başınıza oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartından Vazgeçin!

Kredi kartı kullanmak sizin büyük ödemeler yapmasına neden olmaktadır. Sizin gelirinizin üzerinde limit veren bankalar size iyilik yapmıyorlar. Tam aksine, bu bankalar sizlere daha fazla para harcatmak istiyorlar. Eğer sizlerde irade noktasında sorumsuz bir kişilik ile hayatınıza devam ediyorsanız hayatınızın geride kalanını olduğu gibi geleceği de saçma taksitler ödeyerek geçireceksiniz. Az maaşla ev almak gibi büyük hayalleriniz varsa biraz kemeri sıkmakta fayda var.

Nakit Parayla Çalışın!

Az geliri olanlara tavsiyeler serimizde son maddeye geldik. Geliriniz azsa bu yaşadığınız şehirden de kaynaklanıyor olabilir dikkat edin. Bu konuda eğer olanaklarınız varsa yer değişikliği başlangıçta atılan en mühim adım olacaktır. Yine geliriniz içerisinden ihtiyaçlarınız için nakit harcamayı ve her ne yolla olursa olsun; uzun veya kısa vadeli borçlardan uzak durun.

- Bir önceki yazımız olan Kumbara Almak İçin 3 Neden Kumbara Kullanmanın Faydaları başlıklı makalemizde Birikim yapmak ve kumbara almak için sebepler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Passolig kredi kartı

Passolig Kredi Kartı Nedir? Passolig Hizmetleri Neler?

Passolig kredi kartı, spor ve eğlence dünyasının anahtarı olarak tanımlanabilir. Futbol meraklılarının yakından tanıdığı bu …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir