Ana Sayfa / BANKACILIK / Masrafsız ve Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Masrafsız ve Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Masrafsız ve Aidatsız Kredi Kartı

Şuan ülkemizdeki bankaların tamamı, kişilerin harcamalarını kolay bir şekilde yapabilmesi ve acil ihtiyaçlarında bir güvence elde edebilmeleri açısından kredi kartı hizmettedir. Ancak, kişilerden kredi kartı kullanmaya başlamalarının ardından, kredi kartı aidatı adı altında bir ödeme talep edilmektedir. Kullanılan kartın özellikleri ve alınan bankaya göre farklılık gösteren bu aidatlar, yasal olarak kişilere geri verileceği şeklinde açıklanmıştı. Ancak, şuan görüyoruz ki birçok banka kişilerden aldıkları aidatları geri iade etmeyi bırakın, sunmuş oldukları kredi kartlarından tekrar aidat almaktadırlar. Bu da kişilerin aidatsız kredi kartı veren bankalar konusunda araştırmaya yöneltmektedir.

Hangi Bankalar Aidatsız Kredi Kartı Veriyor?

Şuan aidatsız kredi kartı veren bankalar konusunda, elbette kişilere birkaç farklı alternatif sunulmaktadır. Ancak, bu kredi kartları ile yapılacak olan işlemlerde birçok kısıtlamanın olduğu unutulmamalıdır. Örnek verecek olursak, taksit özelliği kaldırılabiliyor ya da belirli bir taksit sayısı sunulabiliyor ya da çok ayrıcalıklı bir kart olmasına rağmen, diğer kredi kartlarında sunulan ayrıcalıkların tamamı, bu kartlarda bulunmuyor. Bu sebepten dolayı başvuru yapmadan önce iyice düşünmeli ve araştırma yapılmalıdır. 2018 yılı itibari ile bankaların sunduğu kredi kartı hizmetlerine baktığımız zaman herhangi bir masrafı bulunmayan kredi kartları ve hangi bankadan alınacaklarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  1. Yapı Kredi Bankası World Eko Kart
  2. Akbank Free Kart
  3. QNB Finansbank Fix Kart
  4. Garanti Bankası Flexi Kart
  5. HSBC Concept Kart
  6. Türkiye İş Bankası Aidatsız Maximum Kredi Kartı
  7. Odeabank Ban’O Kredi Kartı

Eğer sizler de kredi kartı kullanarak finansal açıdan kolaylık elde etmek istiyor, buna karşılık da hiçbir aidat ödemek istemiyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz 7 banka ve sunduğu kredi kartlarından birisini seçerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartlarının Limitleri Ne Kadar?

Aidatsız kredi kartı veren bankalar konusunda genellikle limitin az olacağı konusunda bir ön yargı bulunmaktadır. Ancak, aidatsız olmasına rağmen yüksek limitli kart kullanan birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Kredi kartı limiti belirlenirken, kişilerin kullandığı diğer kredi ve kredi kartı ödemeleri başta olmak üzere, aylık gelir durumları, banka sicilleri ve kredi limitleri etkili olmaktadır. Bundan dolayı, bu kartlarda kesinlikle düşük kredi kartı limiti sunulduğunun düşünülmesi çok doğru değildir.

- Bir önceki yazımız olan TAKASBANK Nedir? Verdiği Hizmetler Nelerdir? başlıklı makalemizde Takasbank Para Piyasası, Takasbank'ın İşletilen Piyasaları ve Takasbank'ın Verdiği Diğer Hizmetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir