Ana Sayfa / BANKACILIK / Miles&Smiles Nedir? Ne İşe Yarar?

Miles&Smiles Nedir? Ne İşe Yarar?

Miles&Smiles

Modern insanın vazgeçmezi alışveriş yapmak ve seyahat için para harcamak olmuşken alışveriş yaparken seyahat hakkı kazanmak, seyahat biriki yapmak kulağa çok iyi geliyor değil mi? O zaman Miles&Smiles kredi kartını yakından inceleyelim.

Miles&Smiles Neler Yapılır ?

• Miles&Smiles kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerden sektörün türüne bağlı oranlarda mil kazanabilirsiniz. Kart tipine göre mil kazanımınız değişiklik gösterecektir. Miles&Smiles MasterCard sahibiyseniz yaptığınız alışverişlerde her yerde mil, Miles&Smiles American Express sahibiyseniz %15, Miles&Smiles American Express Platinum ve Prive sahibiyseniz %25 daha fazla mil kazanabilirsiniz. Kartların Trink özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde hızlı ve kolay temasız ödeme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 50 TL ve altı ödemeleri şifresiz ya da imzasız gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız küçük alışverişlerde bile millerinizin birikecektir. Kart tipine göre mil kazanımının yanında bir de Türk Hava Yolları Statüsüne göre mil kazanımı değişiklik göstermektedir. Daha çok uçarak, yaptığınız alışverişlerden daha fazla mil kazanmaya başlayabilirsiniz. Statünüz Classic Plus ise alışverişlerinizden %25, statünüz Elite ve Elite Plus ise %50 mil kazanabilirsiniz.

• Türk Hava Yolları’ndan alacağınız uçak biletlerinden mil kazanabilirsiniz (1 TL harcama=2 mil). Ayrıca biletlerinizi Miles&Smiles karınızla 6 taksitle alabilirsiniz.

• Biriktirdiğiniz milleri dilediğiniz zaman uçak biletine çevirip seyahat edebilirsiniz.

• Biriktirdiğiniz milleri THY Statünüzü yükseltmek için de kullanabilirseniz. Böylece yapacağınız alışverişlerin eskisinden daha fazla oranda mil getirisi olacaktır. Bunun yanında statünüzü Classic Plus, Elit veya Elit Plus’ a yükseltmeniz durumunda özel uçuş hizmetleri ve özel havalimanı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

• Bir çok havalimanında indirimli vale parking, lounge hizmeti, havalimanı shuttle, araç kiralama, özel şoför gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz (Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen …).

Miles&Smiles American Express kartınız diğer pek çok bankanın poslarında da işlem yapabilirsiniz (DenizBank, TEB, İşbankası, Vakıfbank).

• Tüm Paramatiklerden Miles&Smiles kartınız ile vadesiz hesaplarınıza erişebilirsiniz. Bunun yanında para çekme ve yatırma gibi işlemleri de Miles&Smiles kredi kartınızı kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

• Biriken millerinizle ödül bilet alabileceğiniz gibi millerinizi alışveriş yaparak da harcayabilirsiniz. 100 mil ile 1,5 TL alışveriş yapılabilir. Alışverişte mil kullanabilmek için özel yolcu programı hesabınızda mil olması gerekmektedir. Alışveriş için özel yolcu programı hesabınızda yeterli mil yoksa mil ile ödemenin ardından kalan tutarı kredi kartınızdan geçirebilirsiniz. Ayrıca ödeme işlemini millerinizle bile gerçekleştirseniz iade işlemi yapabilirsiniz.

Millerinizle alışveriş yapabileceğiniz firmalar aşağıdaki gibidir;

Giyim

Agent Provocateur

Beymen

BeymenClub

Brandroom

Brooks Brothers

Cesare Attolini

Charles & Keith

Defacto

Demsa

Demstock

Desa

Guess

Harvey Nichols

İpekyol

Juicy Couture

Karen Millen

Kate spade

Lanvin

Levent Bazaar

Longchamp

Machka

Maje

Michael Kors

Mothercare

Samsonite

Sandro

Superdry

Ted Baker

Tom Ford

Trunk & Co

Twist

Vakko

Yargıcı

Restoran

Go Meso

Go Mongo

Restoran İM (İstanbul Modern)

Kebapçı (Etiler)

Kitchenette

Mezzaluna

Nusr.et

Nusr.et Burger

Sele

Diğer

Bp: Biriktirdiğiniz miller ile Bp istasyonlarından akaryakıt ve otogaz alabilirsiniz.

Hiref

Secure Drive

Shell: Biriktirdiğiniz miller ile Shell istasyonlarından akaryakıt ve otogaz alabilirsiniz.

Shop & Miles: Türk Hava Yolları’ nın alışveriş sitesi olan Shop & Miles internet sitesine (shopandmiles.com) girerek biriktirdiğiniz miller ile küçük ev aletleri, laptop,

buzdolabı, kol saati, klima, bisiklet, çanta, powerbank, parfüm, telefon, saç kurutma makinesi, televizyon gibi çok sayıda farklı ürünü satın alabilirsiniz.

Turkcell: Turkcell İletişim Merkezlerinden biriktirdiğiniz miller ile cihaz veya aksesuar alabilirsiniz. Fakat fatura ödeme ya da kontratlı cihaz alımı gibi işlemler için milleriniz kullanılamaz.

Faiz ve Ücret Tablosu

Akdi Faiz %1,84 Aylık asgari ya da asgari üzeri ödemenizin ardından kalan borç tutarına uygulanacak faiz oranı
Gecikme Faizi %2,34 Aylık asgari ödeme tutarını altında ödemeniz durumunda, asgari ödeme tutarını ödemediğiniz miktarına uygulanan faiz oranı
Nakit Avans Faizi %1,84 Nakit para çekme işlemi gerçekleştirdikten sonra ödeme tarihine kadar uygulanan faiz oranı
Limit Aşım Faizi %1,84 Borç miktarınız kart limitinizi aştığı anda bu tarihten itibaren limiti aşan miktara akdi faiz oranında limit aşım faizi uygulanmaktadır. Bir yıl içerinde maksimum 2 kere totalde limitin %20’ sini aşacak şekilde limit aşımı yapılabilir. Limit aşımını dilerseniz iptal edebilirsiniz.
Nakit Avans Ücreti Yurtiçi Bankadan %3,75+ 6,80 TL Diğer bankalardan %3,75 + 9,10 TL Yaptığınız her nakit çekim işlemi ücretlendirilmektedir.

 

Yıllık Hizmet Ücreti

Yıllık Hizmet Ücreti Asıl Kart Ek Kart
Mastercard
Miles&Smiles Privé 251 TL 125,5 TL
Miles&Smiles Platinum 197,5 TL 98,5 TL
Miles&Smiles Mastercard 136 TL 68 TL
American Express
Miles&Smiles Privé American Express 166,5 TL 82,5 TL
Miles&Smiles Platinum American Express 105,5 TL 52,5 TL
Miles&Smiles American Express 68 TL 33,5 TL

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Açıkdeniz İşlemleri başlıklı makalemizde AÇIKDENİZ İçin Hesap Oluşturma, Denizbank AçıkDeniz Hesaba Giriş ve DenizBank’ ın internet sitesine hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir