Ana Sayfa / BANKACILIK / Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler için nakit ihtiyacı her zaman büyük önem taşır. Üniversite döneminde yaşanan maddi sorunların ortadan kaldırılabilmesine yönelik olarak hazırlanan öğrenciler için kredi kartları sayesinde kolaylıkla nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi sağlanır. Bankalar, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sundukları avantajlı kredi kartı seçeneklerinde özel teklifleri de beraberinde getirirler. Belirli dönemlerde ekstra fırsatlar da, öğrenci kredi kartı getirileri arasında yer alır.

Öğrencilere Özel Hazırlanan Kredi Kartları Neler?

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Pek çok üniversite öğrencisi için en çok tercih edilen öğrenci kredi kartı konumundadır. İş Bankası tarafından hazırlanmasıyla beraber, yıllık kart ücreti alınmaz.  Borç gecikme faiz oranı oldukça düşük olduğu için borç ödenmemesi sonrasında yüksek maddi kayıp yaşanmasının önüne geçer. Maximum kart olma özelliğine sahip olmasıyla anlaşmalı noktalardan yapılacak olan harcamalarda puan kazandırır.

TEB ÜniversiTEB Kredi Kartı

Bonus Card özelliğine sahip olan kredi kartlardan biri olarak öğrencilere sunulan ÜniversiTEB, limit açısından beklentileri karşıladığı gibi faiz oranlarının da düşük olması sayesinde en avantajlı tercihlerden biri olarak ön plandadır. Sinema ve tiyatro ayrıcalıkları sayesinde öğrenci kredi kartları arasında özel yere sahiptir.

Ziraat Bankası Genç Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kartıdır. Öğrenci kredi kartları içerisinde kart ücreti olmayan seçeneklerden birisidir. Limitler; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel olarak oluşturularak kart tahsis edilir.

HSBC Concept Üniversiteli Kredi Kartı

Öğrenciler için kredi kartları arasında yer alan HSBC Concept Üniversiteli Kredi Kartı, düzenli ödemelerde limitlerin başlangıç tutarından daha yüksek tutarlara kadar çıkarılabilmesi özelliğine sahiptir.

VakıfBank Like Card Kredi Kartı

VakıfBank tarafından hazırlanan öğrenciler için kredi kartları seçeneklerinden biri olan Like Card, üniversite öğrenciler için avantajlı teklifleri beraberinde getiriyor olmasıyla beraber, özel sisteme sahiptir. Borç gecikme faizinin düşük oranda tutuluyor olmasıyla da, VakıfBank Like Card Kredi Kartı tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer alır.

Garanti Bonus Genç Kredi Kartı

Tüm üniversite öğrencileri için kolaylıkla alınabilen kredi kartlarından biri olan bonus genç, taksitlendirme yapabilmeyi ve nakit avans çekebilmeyi de kredi kartı üzerinden sağlar.

- Bir önceki yazımız olan Bankamatik Sahte Para Verir mi? başlıklı makalemizde bankamatik sahte para verir mi, Bankamatiklerde Parasal İşlemler ve Sahte Para Veren Bankamatik hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir