Ana Sayfa / KREDİLER / Öğrenci Kredi Kartları

Öğrenci Kredi Kartları

Öğrenciler için bankalar tarafından özel olarak oluşturulan avantajlı kredi kartı seçenekleriyle beraber, nakit ihtiyaçlarına hızlı çözüm bulunabilir. Öğrencilik süresi boyunca kullanılabilir durumda olan öğrenci kredi kartları sayesinde tüm harcamaların yapılabilmesine olanak sağlanır. Öğrenci kredi kartlarında bankalar tarafından zaman zaman sunulan avantajlı teklifler sayesinde, avantajlı fiyatlar ve fırsatlar da yakalanabilir.

Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir?

İş’te Üniversiteli

İş’te Üniversiteli kredi kartı, İş Bankası tarafından öğrencilere özel olarak sunulan kredi kartıdır. En çok kullanılan kredi kartlarından birisi olmasıyla beraber kart aidatı da mevcut değildir. İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olmak isteyen öğrenciler için farklı üst limit tutarları belirlenir. Her ay düzenli olarak ödeme yapılmasının ardından kredi kartı için limit artırımı mümkün hale gelir.

Akbank Exi26

Akbank’ın sunduğu Exi26, 26 yaşın altında olan öğrenciler için kullanılabilir kredi kartıdır. İlk 2 yıllık süre boyunca kart için işlem ücreti alınmaz. İlerleyen yıllarda 20 TL kredi kartı aidatı alınır. Öğrenci kredi kartları seçeneklerinden birisi olmasıyla beraber, 12 taksit seçeneğiyle birlikte 3 ay erteleme olanağını da sunar.

ÜniversiTEB

TEB tarafından sunulan ÜniversiTEB, bonus özelliğine sahip olan bir kredi kartıdır. Bonus üyesi işyerlerinde avantajlı tekliflerden yararlanabilmek ÜniversiTEB ile sağlanır. Kampanyalı tekliflerin sürekli olarak sunulmasıyla beraber öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada avantajlı teklifleri beraberinde getirir.

Yapı Kredi Play

Öğrenci belgesinin ibraz edilmesiyle birlikte Yapı Kredi Play için yıllık kart ücreti bedelinden muaf olunur. World anlaşmalı iş yerlerinde puan kazanabilme avantajı mevcuttur.

Garanti Bonus Genç

Yıllık kart ücreti olmayan öğrenci kredi kartları arasında yer almasıyla beraber, gençlere yönelik olarak avantajlı teklifleri de beraberinde getirir. Zengin içeriğe sahip olmasıyla beraber, ATM’ den nakit ihtiyacının karşılanabilmesine de olanak tanır.

Öğrenciler için Kredi Kartları Nasıl Alınır?

Bankalar tarafından sunulan öğrenci kredi kartları için internet veya fiziksel şube üzerinden başvuru yapılabilir. Gerekli olan bilgi formunun doldurulmasıyla birlikte, işlem yapmak için bankaya gidilmesi gereklidir. Kredi kartları için onay verildiğinde teslim alım işlemi bankadan yapılabilir. Ev adresine yollanan kredi kartlarında herhangi bir ekstra işlem yapılmasına gerek kalmaz.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar ve internetten kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir