Ana Sayfa / KREDİLER / Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? Öğrencilere Kredi İmkanı!

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? Öğrencilere Kredi İmkanı!

Günümüz bankaları çalışanların yanı sıra öğrencilere de kredi imkanı tanımaktadır. Bu anlamda öğrenciler kredi alabilir mi? sorusunun yanıtını hep birlikte arayacağız. Öncelikle çalışan bireylerin öğrencilere göre kredi alma şansı daha yüksektir fakat öğrenciler için de bazı bankaların oldukça kapsamlı bir şekilde hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Öyle ki öğrencilerin şehir dışında üniversite okuması, çoğu zaman farklı giderlerinin olmasına da sebep olmaktadır. Bu nedenle öğrenciler için de kredi imkanlarının sunulduğunu söyleyebiliriz.

Öğrencilere Kredi İmkanı

Bankaların uyguladığı politikalar birbirinden farklıdır. Bu durumla beraber çalışmayan öğrencilerin kredi alabilmesi sağlanmış ve bu miktar minimum seviyede tutulmuştur. Fakat çalışan bir öğrenci rahatlıkla belirli bir miktarda kredi talebinde bulunabilir. Zaten SGK kaydı bulunan öğrencilerin ayrıca bir kira geliri bulunuyorsa yine kredi başvurusu yapabilmektedir.

Elbette bu imkanlardan yararlanmak için birtakım başvuru koşullarının oluşması gerekiyor. Bunlar;

  • Başvuru sahibi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • Eğitime ilişkin fatura ve belgeleri bankaya sunabilmelidir.
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi gösterebilmelidir.

Son zamanlarda öğrenciler kredi alabilir mi? sorusunun yanıtı bu şekilde aktarılmaktadır. 10 bin TL’ye kadar kredi sunan bazı bankalar da vardır. Bu bankalar İş Bankası, Burgan Bank ve Akbank olarak sıralanabilir. Aylık taksit oranı 500 TL’yi geçmeyecek şekilde sunulan bu kredilerin faiz oranları ise değişkenlik gösterebilmektedir. Bankalarla direkt temas kurarak güncel faiz oranlarına ulaşabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı İmkânı

Kredi hizmetlerinin ardından kredi kartı konusunda da öğrenciler bilgi sahibi olmalıdır. Öncelikle okuyan her öğrenci için belirli bir limitte kredi kartı verilebilir. Bu kartların nakit avans özelliği de açıktır. En çok 9 ay taksitli olarak sunulan kredi kartları yine 500 ile 1000 TL arasındaki bir limite sahiptir. Bu konuda Akbank, TEB ve Garanti Bankası, kolay onaylanan kredi kartları konusunda hizmet sunmaya devam etmektedir. Ancak bu kartların yıllık aidat ücreti olduğunu da unutmayın.

Bu yazımızda sizlerle öğrenciler kredi alabilir mi? sorusuyla ilgili detayları paylaştık. Kredi kullanmak isteyen öğrencilerin, yukarıda sıraladığımız bankalarla iletişime geçmesi yeterlidir. Aynı durum kredi kartı talep etmek isteyen öğrenciler için de geçerli olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Nkolay Kredi Nedir? Nkolay Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Nkolay Kart ve Nkolay kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir