Ana Sayfa / BANKACILIK / Onaylanan Kredi Kartı Teslimat Süresi

Onaylanan Kredi Kartı Teslimat Süresi

Çok yüksek miktarlarda paraya ihtiyacı olmayan, acil bir şekilde borç alarak ihtiyaçlarını gidermek isteyen ve bunun için de bankaya başvuracak olan kişilerin büyük bir kısmı, bankaların sunduğu kredi kartlarına başvuru yapmaktadır. Bu başvurular; banka şubeleri, atm noktaları, müşteri hizmetleri ya da düzenli olarak çalıştığınız bir banka ise, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılabilmektedir. Bundan dolayı ihtiyaçlarınızı ertelememek ve bankaların avantajlarından faydalanmak adına, belirttiğimiz yollardan başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı teslimat süresi için genellikle büyük bir ön yargı bulunmaktadır. Ancak, yapılacak olan başvurunuza ne kadar erken onay gelirse, kredi kartınızın da sizlere teslimatı konusunda sizler o kadar avantaj elde etmiş oluyorsunuz.

Kredi Kartım Ne Zaman Gelir?

Yapılan başvuruya bankanız tarafından onay verilmesi halinde, aynı gün içerisinde kartınızın basımı gerçekleştirilecektir. Kart basımı, başvuru yaptığınız bankanın genel merkezinde yapılmaktadır. Genellikle başvurunuzun onaylandığı tarihte basım işlemi gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı teslimat süresi de kartınızın basılmasının ardından başlamakta ve genellikle 10 iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Burada kişiler genellikle 10 gün olarak hesap etse de bankalar burada iş günü olarak belirtmektedir. Bundan dolayı, kartınızın sizlere ulaşması için en az 2 hafta beklemelisiniz.

Kredi Kartı Teslimat Süresi Nasıl Kısaltılır?

Eğer kart başvurusu için banka şubelerine gidecekseniz, tercih edeceğiniz bankaya göre herhangi bir beklemeye gerek kalmadan kredi kartınız için başvurunuza banka onayı çıkmasının ardından kartınızı teslim almanız da mümkündür. Bankaların isimsiz olarak hazır halde sunduğu debit kartlar, sizlere hiçbir şekilde sorun yaşatmadan kredi kartınız ile POS cihazlarından alışveriş yapmanızı ya da ATM noktalarından işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kredi kartı teslimat süresi için çok fazla vaktiniz yoksa ve en kısa sürede kartınızı alarak kullanmaya başlamak istiyorsanız bu durumda bankaların saha satış temsilcileri ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Çünkü, banka şubelerinden verilmekte olan debit kartlar, aynı şekilde saha satış temsilcilerine de sunulmaktadır. Bundan dolayı, sadece birkaç dakika içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanması halinde de banka personelinden anında kartınızı teslim alabilirsiniz. Eğer debit kartların değiştirilmesini ve isminize özel olarak sunulmasını istiyorsanız bankanız ile irtibat kurarak kartın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde kredi kartı kapattırma ve kredi kartını iptal ettirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir