Ana Sayfa / BANKACILIK / Paraf CARD Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paraf CARD Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paraf CARD

Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız tüm alışverişlerinizde kullanabileceğiniz avantajı bol, taksit fırsatlı kredi kartı: Paraf Card.

Paraf Card Çeşitleri

 • Paraf
 • Paraf Gold
 • Paraf Platinum
 • Parafly
 • Parafly Platinum
 • Paraf Sanal

Paraf Card Özellikleri Neler?

ParafPara

Visa/MasterCard logolu ve Paraf destekli tüm iş yerlerinde yapacağınız alışverişler için ödemeleriniz size ParafPara kazandıracaktır. Biriktirmiş olduğunuz ParafPara’ larınızı anlaşmalı iş yerlerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. ParafPara bilgilerinize hesap özetinden, internet şubesinden ve Halkbank şubelerinden bakabilirsiniz. ParafPara’ larınızı ek kartlarınıza aktarma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. 1 ParafPara, 1 TL’ ye eşittir.

ParafÜstü

Paraf destekli marketlerde Paraf ile yapacağınız tek seferlik minimum 100 TL’ lik ödemenizle tek seferde maksimum 9,90 TL, ayda ise maksimum 25 TL indirim sahibi olabilirsiniz. “PARA (Kartınızın son altı hanesi)” yazıp 3404′ e kısa mesaj göndererek bu uygulamadan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Cumartesi Restoran İndirimi

Cumartesi günleri tüm restoranlarda yapacağınız minimum 35 TL ödemenizle 20 TL’ ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz. Paraf Gold ödemenizin %10, Paraf Platinum ise %20’ si kadar indirim fırsatı sunmaktadır.

İspark’ ta Ücretsiz Otopark

Tek seferlik 150 TL harcamanızla 2 saat yol üstünde bulunan otoparklardan, 3 saat açık ve katlı otoparklardan ücretsiz olarak park etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Borç Taksitlendirme

12 aya kadar taksitlendirme seçenekleriyle % 1,30 faiz oranıyla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans

200-15000 TL arası nakit ihtiyaçlarınızı % 1,81 faiz ile 3, 6, 9 ve 12 taksit seçenekleriyle kolaylıkla giderebilirsiniz.

Artan ParafPara

Artan ParafPara uygulamasıyla kazandığınız ParafPara’ lamı katlayabilirsiniz. Paraf ile 1500 TL üzeri alışverişlerinizde %20; Paraf Gold ile 1500-4999 TL arası harcamalarında %20 ve 5000 TL üzeri harcamalarınızda %30; Paraf Platinum ile 1500-9999 TL arası harcamalarınızda %30 ve10000 TL üzeri harcamalarında %50 ekstra ParafPara kazanabilirsiniz.

Paraf Günüm

Sizin belirleyeceğiniz ayın bir günü; %5 indirim, 2 ay erteleme, artı 4 taksit veya 5 kat ParafPara kazanma fırsatlarından birini belirleyip kullanabilirsiniz. Bunu her ay aynı gün aynı kampanyadan yararlanarak sürdürebilirsiniz.

Sonradan Taksitlendirme

50-30000 TL arası peşin ödeme işlemlerinizi daha sonra Halkbank internet şubesinden % 1,81 faiz oranıyla 3, 6, 9 ve 12 taksit seçeneklerinden biriyle taksitlendirebilirsiniz.

Nakit Avans

Visa/MasterCard logosunu gördüğünüz tüm ATM’ lerden, Halkbank internet şubelerinden, Halkbank şubelerinden ve Bank24’ lerden nakde ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla nakit avans çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nakit avans çekme işlemlerinizde minimum 7 TL alınmaktadır. Yurt dışından nakit avans çekimlerinizde minimum 5 dolar alınmaktadır.

Fatura Talimatı

GSM, elektrik, telekom, doğalgaz, su ve televizyon ödemeleriniz için Paraf kartınızla ücretsiz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Fatura ve Kurum Tahsilatları

Fatura ve kurum tahsilatlarınızı ATM’ lerden, internet şubesinden, şubelerden ya da Halkbank Dialog ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak 100 TL ödemelerde 1 TL, 100 TL üzeri ödemlerde ise %1 işlem masrafı alınmaktadır.

Kira/Eğitim/Aidat Talimatı

Kira, eğitim ya da aidat ödemelerinizi 12 taksitle otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız otomatik kira, eğitim ya da aidat ödemeleriniz için %1 ücret alınacaktır (minimum 5 TL).

HGS Otomatik Yükleme Talimatı

Eğer HGS etiketiniz ile Paraf’ ınızı eşleştirirseniz, Paraf’ tan otomatik olarak HGS etiketinize yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve herhangi bir komisyon ya da faiz eklenmeden ödemelerinizi son ödeme tarihinize kadar yapabilirsiniz.

Birikimli Vadesiz Altın Mevduatı Talimatı

Herhangi bir komisyon ödemeden Birikimli Vadesiz Altın Mevduatı Talimatı ile aylık ya da 3 aylık otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Vereceğiniz talimatlar kartınızdan alışveriş yapılıyormuş gibi yansıtılacak, asgari taksit miktarı 1 gram olacak şekilde belirlenecektir ve talimatlarınız iş günü içinde gerçekleştirilecektir.

Birikimli Mevduat Talimatı

Herhangi bir komisyon ödemeden Birikimli Mevduat Talimatı ile aylık ya da 3 aylık otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Vadeli tasarrufta bulunma süreniz minimum 3, maksimum 10 yıldır. Dilediğiniz takdirde Birikimli Mevduat Hesabınızdan para çekebilirsiniz ancak unutmayın ki, para çekme işleminizden sonra hesabınız kapanır.

Parafon Talimatı

Paraf’ ınızı Parafon hizmetiyle düzenli fon talimatı vererek yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Talimatların minimum miktarı 100 TL olmalıdır. Parafon başvurunuz için şubelere uğramanız gerekmektedir.

Yabancı Para USD Ekstre

TL ve USD dışındaki para birimleriyle yaptığınız harcamalarda ekstreniz USD para birimi olarak hazırlanacaktır; TL harcamlarınız için yine TL ekstre alırsınız.

Atatürk Havalimanı Lounge

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’ daki TAV Comfort Lounge’ da;

 • Kablosuz internet
 • Yiyecek ve içecek ikramı
 • Laptop kullanımı
 • Tv izleme
 • Gazete ve dergi
 • Duş imkanı
 • Uçuş bilgi takibi
 • Bakım seti
 • iPad 2 kullanımı
 • Tv’ ye bağlı masaj koltukları gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Lounge

Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar’ daki Comfort Lounge’ da ve İç Hatlar’ daki AnadoluJet Primeclass Lounge’ da;

 • Yiyecek ve içecek ikramı
 • Tv izleme imkanı
 • Kablosuz internet
 • Gazete ve dergi
 • İnternet bağlantılı bilgisayar
 • Uçuş bilgi takibi
 • Fax ve fotokopi imkanı gibi hizmetlerden ücretsiz yaralanabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Otopark İndirimi

Paraf Platinum, Parafly ya da Parafly Platinum sahibiyseniz Ankara Esenboğa Havalimanı iç ya da dış hatlar terminalinde %50 indirimli olarak otopark kullanabilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Paraf kartınızla havalimanı transferleriniz inidirimli olarak yapabilirsiniz. Diledğiniz saatte istediğiniz yerden istediğiniz yere ulaştırılabilirsiniz.

Asistans

Paraf Platinum, Parafly ya da Parafly Platinum sahibiyseniz Ev Yardımı, IT Destek Hobi Klüpleri, Tıbbi Yardım, Eğitim Danışmalığı, Hukuki Yardım ve Teknik Yardım gibi hizmetlerden Halkbank Dialog aracılığıyla yararlanabilirsiniz.

Sigortalar

Paraf Platin ya da Gold sahibiyseniz yırt dışına çıkmadan önce Seyahat Sağlık Sigortasını devreye sokarak seyahatinizi güvence altına alabilirsiniz.

BKM Express

Paraf kartınızı BKM express hesabınızla eşleştirerek daha güvenli ve hızlı internet alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure

Paraf kartınız, internet dolandırıcılığından korunmanızı sağlayan 3D Secure desteklidir.

Temassız Özellik

Paraf kartınız ile 50 TL ve altı ödemelerinizi şifre ya da imzaya ihtiyaç duymadan pos cihazının okuyucusuna kartını yaklaştırarak temassız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-ekstre

İnternet şubesinde e-ekstre talimatı vererek ekstrelerinizi e-mail olarak olabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Bonus Kart Çeşitleri başlıklı makalemizde Deniz Bonus kredi kartı, Garanti Bonus kredi kartı ve ING BANK Bonus kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir