Ana Sayfa / BURSLAR / PYBS Bursluluk Kartı Özellikleri Nelerdir?

PYBS Bursluluk Kartı Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank Sosyal Yardım Kartları

PYBS bursluluk kartı hemen her öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Ortaokul ve lise düzeyi öğrencilere devlet tarafından verilen burs için öğrencilere tahsis edilen yeni Vakıfbank burs kartları herkesin merak ettiği bir konu haline geldi. Daha öncede değindiğimiz bu konuya daha farklı açılardan bakmak istiyoruz. Eskiden Ziraat Bankası tarafından verilen bu kartlar artık Vakıfbank tarafından veriliyor. Vakıfbank tarafından verilen bu kartlar Sosyal Yardım kartı adı altında lanse edilmektedir. Mavi renklerin hâkim olduğu bu kartın üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı logosu bulunuyor. PYBS bursluluk kartları okullar aracılığıyla öğrencilere veriliyor. Okullar aracılığıyla verilen bu kartların şifresini unutmanız durumunda ise ilk olarak zarfın içerisinden çıkan karta bakmanızı öneriyoruz. Eğer buradan da yanıt alamazsanız bu durumu okul idaresine bildirin. Oradan banka şubesine yazılacak bir dilekçe ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz. PYBS Vakıfbank Banka kartları hakkında birkaç temel sorunun cevabı aşağıda yer alıyor.

PYBS Bursluluk Kartlarının Limiti Var Mıdır?

PYBS bursluluk kartı özellikleri arasında en çok merak edilen konuda budur aslına bakılırsa. PYBS ödeneklerinin ödemesi için verilen bu kartların herhangi bir limiti bulunmamaktadır. Bankaların kredi kartlarında yer alan limit özelliği bir banka kartı olan bu yeni kartlarda bulunmamaktadır. Yani içerisinde para olmadığı sürece bu kartlardan harcama yapamazsınız ve herhangi bir borç gelmesi olanaksızdır.

PYBS Bursluluk Kartından İnternet Alışverişi Yapılır Mı?

PYBS bursluluk kartıyla internetten alışveriş yapmak ne yazık ki an itibariyle mümkün değildir. E-Ticaret sitelerinden ürün alabilmek için kredi kartıyla ödeme yapmanız gerekmektedir. Banka kartlarıyla da yapılabilen bu ödeme için tek şart CVC kodunun olmasıdır. Ancak Vakıfbank tarafından verilen bu kartlarda güvenlik kodu yoktur. Bu nedenle alışveriş yapamazsınız.

PYBS Bursluluk Kartı Yurt Dışında Geçerli Mi?

Yeni bursluluk kartları hakkında bilinmesi gereken bir diğer konuda budur. Her ne kadar Visa ara yüzü ile destekleniyor olsa bile bu kartların yurt dışındaki geçerliliği sorun çıkarabilir. Bu nedenle böylesi özel bir kullanımdan önce banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan KYK Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde KYK Borç yapılandırma işlemleri, KYK tarafından verilen burs ve üniversite öğrencilerine kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

KYK Borç Yapılandırma İşlemi

KYK Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

KYK, üniversite öğrencilerine kredi, burs ve yurt sağlayan devlete bağlı bir kuruluştur. Her yıl binlerce …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir