Ana Sayfa / Genel / Senetle Para Veren Faktöringler

Senetle Para Veren Faktöringler

Senetle Para Veren Faktöringler

Yeni yıla girdiğimiz şu dönemlerde daha heyecan ve mutluluğumuzu tam yaşayamamışken zamlar bizi oldukça sıkmaktadır. Gerek faturalar gerekse artan kira fiyatları bütçenizi zorluyor olabilir. Artık ev sahibi olmanın belki de tam zamanı… Belki de birikmiş miktardaki paranıza az miktarda eklenecek senet ödemeniz ile yeni bir ev alabilirsiniz. Fakat bankanın koyduğu ağır ön koşullar size uygun olmayabilir. Bu durumlarda senetle para veren faktöringler aracılığı ile sizde uygun yöntemlerle para çekebilirsiniz.

Ayrıca çek gibi borçlarınızı da çekerek borçlarınızın ödemesini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki geciken borçlar sizi sıkıştırabilir ve her geçen zaman aleyhinize işleyerek size borç olarak geri dönebilir.

Nasıl para alabilirim?

Daha önce de bahsi geçtiği gibi bankalar ön koşullarını bir miktar daha sertleştirdi. Kredi notu ile bankalar çalışma düzeninizi alt üst etmiş olabilir. Daha öncelerde ne kadar geç ödeme yapmamız bankalar için olumlu olsa da ve kredi başvurusu yapabilirken artık bir kereliğine bile geç ödeme yapmamız sonucunda bankalar kredi almamızı zorlaştırmakta ve yeni kredi başvurularımız sonuçsuz kalmaktadır. Bu durumda sizlere senet karşılığı para veren faktöringlere araştırmaya yöneltmiş olabilir. Bu durumda sizin için hazırladığımız makaleyi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Nasıl işlem yapabilirim?

İlk olarak bilmeniz gereken en önemli nokta hiçbir faktöring firması senetle para vermemekle birlikte, faktöringlerin tek amacı resmi olarak kayıtlı bulunan çek ve senetleri satın alarak zamanı geldiğinde bu belgeleri kullanmaktır. Yani siz birisine daha önce ürün sattınız ve ürün teslim fişi, faturası ve alacak sözleşmeniz bulunmakta… Vadesine diyelim ki yaklaşık 90 gün var. Beklemek istemiyorsanız faktöring firması aracılığı ile tüm evraklarınız ile önce hesap açtırıyor, sonra başvuru yaparak bekliyorsunuz. Faktöring firması ise size karşı firma ve çekin akıbeti durumunu araştırıp çeke onay vererek işleminizi sıraya koymaktadır. Belirli bir komisyon sayesinde çekinizi veya senedinizi bozdurma işlemini yaparak kullanıyor. Bu halk arasında çek senet kırdırma tabiriyle bilinmektedir. Ancak piyasada dolandırıcı senetle para veren faktöring firması olduğunu iddia eden kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler insanları yanlış bilinçlendirerek önceden para istemekte bu parayı aldığında ise meçhule karışmaktadırlar.

 

- Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Neden Düşer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Yazılar

Kredi notu yüksek olanlar

Kredi Notu Neden Düşer

Kredi Notu Neden Düşer Sonuçları Nelerdir? Bankaların gözünde müşteriler kredi notu risk raporu durumuna göre …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir