Ana Sayfa / KREDİLER / SMS ile Akbank Kredi Başvuru Şartları Neler

SMS ile Akbank Kredi Başvuru Şartları Neler

SMS ile Akbank Kredi Nasıl Alınır?

Günümüzde pek çok banka, müşterilerine kredi hizmeti sunmaktadır. Bunların arasında Akbank da bulunmaktadır. Akbank, günümüzde en az faiz oranı ile kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Üstelik müşterilerine sunduğu geniş vade seçenekleri ile müşteriler tarafından en çok talep gören bankalar arasında bulunmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile kredi başvuruları için pek çok seçenek yer almaktadır. Önceki yıllarda başvurular, yalnızca şubelerden gerçekleştirilirken şimdi; internet siteleri üzerinden, cep telefonlarındaki mesaj özelliği ile ve telefonla Müşteri Hizmetleri’nin aranması ile yapılabilmektedir. SMS ile Akbank kredi başvurusu kapsamında müşteriler, bu yöntem ile başvuru yapabilmektedir. SMS yöntemi, diğer yöntemlere göre daha hızlı ve pratiktir. Bu sayede kredi başvurusu oluşturan kişiler, diledikleri harcamaları yapabilmektedir.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile Akbank kredi başvurusu çatısı altında müşteriler, başvuru sonrası birkaç gün boyunca bekletilmektedir. Bunun sebebi, talep ettikleri kredi için geniş bir araştırmanın yapılmasıdır. Bankalar, her kredi başvurusu için geniş kapsamlı bir çalışma yapmaktadır. Müşterinin tüm finansal hareketleri incelenir ve müşterinin sicili hakkında kontroller yapılır. Başvuru onaylandığı takdirde müşteri, Akbank şubesine davet edilir. Davet edilen müşteri ile bir sözleşme imzalanır. Sözleşme kapsamında müşteri, krediyi aldığını ve taksitli ödemeyi kabul eder. Sözleşmelerin geçerlilik süresi, son taksitin ödendiği güne kadar sürmektedir. Ardından sözleşmenin süresi bitmektedir. Son olarak müşterinin talep ettiği kredi, müşteriye verilmektedir. Müşteri, ödeme için istediği vade planını seçebilmektedir. Vade seçenekleri en az 3 ay, en fazla 48 ay olarak belirlenmiştir. Ancak vade süresi arttığında veya azaldığında, faiz oranında değişimler yaşanmaktadır.

Hangi Numaraya Mesaj Atmalıyım?

SMS ile Akbank kredi başvurusu kapsamında müşterilerin mesaj atacakları numaralar, GSM operatörlerine göre değişkenlik göstermektedir. Turkcell hat sahibi müşteriler 4425’e, diğer operatörlerden hat sahibi olan müşteriler ise 0532 444 44 25’e mesaj atabilmektedir. Müşteriler, “ANINDA” boşluk bırakmalı ve T.C kimlik numaralarını belirtilen numaralara göndermelidir. Gönderilen tüm SMS’ler, 0.64 Krş. olarak ücretlendirilmektedir. Yapılan başvurular sonucunda müşteriler, kredi başvurusu hakkında tüm detayları takip edebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir