Ana Sayfa / KREDİLER / SMS ile Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile Denizbank Kredi Şartları

Çağımızda pek çok banka, para sıkıntısı çeken kişiler için yardım eli uzatmaktadır. Nakit sıkıntısı çeken ya da dilediği evi satın almak isteyen kişiler, soluğu bankalarda almaktadır. Bankalar, müşterilerine pek çok konuda kredi hizmeti sunabilmektedir. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi bunlara örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca birçok kredi başvurusu yöntemi de bulunmaktadır. İnsanlar, halen teknolojiye güvenemediğinden, bu tür başvurularını banka şubelerinden yapmaktadır. Ancak internet ve SMS yolu ile yapılan başvurular da rağbet görmektedir. SMS ile Denizbank kredi başvurusu hizmeti, özel güvenlik sistemleriyle korunmakta ve denetlenmektedir. Bu sistemler, verilerin başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemektedir. Ayrıca veri akışının korunmasıyla, müşteriler kendilerini ve özlük bilgilerini güvende hissetmektedir. Bu başvuru yöntemi güvenli olmasının yanı sıra kolaydır. Bir SMS ile yapılan başvuru için, evrak toplamak veya şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile Denizbank kredi başvurusu onaylanan müşteriler, en yakın Denizbank şubelerine davet edilmektedir. Bu davette, görüşmeler eşliğinde bir sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşmede; sözleşmenin yapıldığı tarih, sözleşmeyi imzalayan taraflar, sözleşmenin geçerlilik süresi, sözleşme hakkında genel bilgiler ve yasal düzenlemeler yer almaktadır. Sözleşmeyi imzalayan tarafların, sözleşmede yer alan maddelere sadık kalması gerekmektedir. Aksi takdirde hem müşteri için hem de banka için yasal işlem başlatılmaktadır.

Hangi Numaraya Mesaj Atmalıyım?

SMS ile Denizbank kredi başvurusu yapan kişiler, mesaj kutusuna “KREDI” yazıp boşluk bırakmalı, T.C kimlik numarasını ve aylık gelirini yazarak 3280’e kısa mesaj göndermelidir. Mesaj gönderme ücretleri, 0.86 Krş. olarak belirlenmiştir. GSM operatörlerine göre, mesajların ücretlendirmeleri farklılık gösterebilmektedir. Başvuru gerçekleştiren kişilerin mesajları, Denizbank veritabanına ulaşmaktadır. Ulaşan bilgiler doğrultusunda, detaylı bir inceleme yapılmakta ve kredinin verilmesi için gerekli şartlar doğrulanmaktadır.

Doğrulama yapıldıktan sonra birkaç gün boyunca müşteri bekletilmektedir. Çünkü bu araştırma ve inceleme işlemleri uzun sürmektedir. Ardından merkezden onay çıkarsa, müşteriye kısa mesaj ile bilgilendirme mesajı gönderilir. Kabul gören başvurular için müşteriler, en yakın şubelere davet edilmektedir. Burada yapılan görüşmeler sonucunda müşteriler, istedikleri kredinin sahibi olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir