Ana Sayfa / KREDİLER / SMS ile Garanti Bankası Kredi Başvurusu

SMS ile Garanti Bankası Kredi Başvurusu

SMS ile Garanti Bankası Kredi Şartları

Günümüzde, birçok banka kredi imkanı sunmaktadır. Nakit para ihtiyacı olan ya da hayalini kurduğu mülkü satın almak isteyen müşteriler, çareyi bankalarda bulmaktadır. Bankalar, böyle sorunlara çare arayan müşteriler için çözüm sunmaktadır. Her bankanın, birbirinden farklı faiz oranı ve vade seçeneği ile müşterilerine sunduğu kredi kampanyası vardır. Ancak Garanti Bankası, bu bankalar arasında en çok talep gören bankalar arasındadır. Müşterilerine özel faiz oranları ile müşteriler tarafından rağbet görmektedir. Ayrıca günümüzde, kredi başvurusu yapabilmenin de birçok seçeneği vardır. Bu seçeneklerin arasında en çok tercih edilen ise SMS yolu ile yapılan başvurulardır. SMS ile Garanti Bankası kredi başvurusu, hiçbir evrak toplanmadan, pratik bir şekilde başvuru yapılan bir yöntemdir. Çünkü T.C kimlik numarası üzerinden bankalar, kişinin tüm özlük bilgilerine ulaşabilmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda bankalar, başvuruları incelemeye alır ve değerlendirir. Değerlendirmeler sonucunda onay alan başvurular, bilgilendirme mesajları ile sahiplerine ulaştırılır. Ardından bu kişiler, Garanti Bankası şubelerine davet edilir. Müşteriler davet edildiği bankalarda, personeller ile görüşme gerçekleştirir.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile Garanti Bankası kredi başvurusu kapsamında onay alan başvuru sonuçları, müşterilere bilgilendirme mesajları ile iletilir. Müşteri ise kredisini teslim almak için bankaya gitmektedir. Bankada, personeller ile yapılan görüşmeler sonucunda bir sözleşme imzalanır. Sözleşmede; sözleşmenin tarihi, sözleşmenin içeriği ve yasal düzenlemeler, sözleşmenin geçerlilik süresi ve sözleşmeyi imzalayan taraflar yer almaktadır. İki taraf da sözleşmeyi imzalar ve müşteri, kredi kullanımı sonrası geri ödemeyi kabul etmiş sayılır. Bu dönemde banka tarafından, taksitlendirme süreçleri dikkatli bir şekilde takip edilir.

Hangi Numaraya Mesaj Atmalıyım?

SMS ile Garanti Bankası kredi başvurusu için mesajların tamamı Garanti Bankası’nın veritabanına iletilmektedir. Garanti Bankası’na SMS ile başvuru için “KREDI” yazıp boşluk bırakılmalı T.C kimlik numarası ve aylık gelir yazılmalı ve 3390’a mesaj gönderilmelidir. Ardından talebin Garanti Bankası tarafından alındığına dair bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Kredi başvurusunun onay süreci birkaç gün sürmektedir. Gönderilen tüm SMS’ler 0.64 Krş. ücretlendirilmektedir. GSM operatörlerinde, mesajın gönderilme süresi değişkenlik göstermektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir