Ana Sayfa / KREDİLER / SMS ile TEB Kredi Başvuru Şartları

SMS ile TEB Kredi Başvuru Şartları

SMS ile TEB Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

Kredi başvurusu seçenekleri, teknolojinin gelişmesiyle günden güne artmaktadır. Önceki yıllarda yalnızca banka şubelerinden yapılan başvurular; günümüzde cep telefonlarından, internet üzerinden ve telefon görüşmeleri üzerinden yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra müşterilerin özlük bilgileri, daha iyi bir şekilde korunabilmektedir. Ayrıca pek çok ödeme seçeneği de müşterilerin kesesini rahatlatmaktadır. SMS ile TEB kredi başvurusu kapsamında, müşteriler başvuru işlemlerinin ilk aşamasını cep telefonundan yapabilmektedir. Başvuru talebi, TEB tarafından alınır ve bilgiler doğrultusunda detaylı bir inceleme başlatılır. İncelemeler kapsamında müşterinin ödemelerinin tarihlerine, bankalar arası itibar puanına, vergi borcu durumuna ve ceza durumuna bakılır. Eğer banka tarafından tüm kriterler için olumlu yanıt çıkarsa, müşterinin kredi başvurusu kabul edilir. Bunun ardından müşteri, bir TEB şubesine davet edilir.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile TEB kredi başvurusu kapsamında, kredisi onaylanan müşteri, bankaya davet edilir ve görüşmeler yapılır. Görüşmeler esnasında müşteri ile banka arasında bir sözleşme imzalanır. Sözleşmede; sözleşmenin yapıldığı tarih, sözleşmenin geçerlilik süresi, sözleşmede yer alan bilgilendirmeler ve yasal düzenlemeler, sözleşmeyi imzalayan taraflar yer almaktadır. Sözleşme imzalandıktan sonra müşteri, talep ettiği kredinin sahibi olur

Sahip olduğu kredi sayesinde müşteriler, hayalini kurduğu taşıt veya mülkün sahibi olabilmektedir. Ayrıca sunulan vade seçenekleri ile ödemelerini rahat bir şekilde yapabilmektedir.

Hangi Numaraya Mesaj Göndermeliyim?

SMS ile TEB kredi başvurusu çerçevesinde, müşterilere pek çok başvuru seçeneği sunulmuştur. Bu seçenekler arasında en pratik olanı ise SMS yolu ile başvurudur. Bu başvuru yöntemi, cep telefonları üzerinden yapılmaktadır. Müşteriler cep telefonlarından “KREDI” yazıp boşluk bırakmalı, T.C kimlik numaralarını ve aylık gelirlerini yazarak 4700’a göndermelidir. Bu işlem sonrası iletilen mesaj, TEB veritabanına ulaşmaktadır. Veritabanında yapılan incelemeler kapsamında; müşterinin ödemeleri hakkında bilgilere, bankalar arası itibar puanına, vergi borçlarına ve cezalarına bakılmaktadır. Tüm değerlendirmelerden onay alınır ise, SMS yolu ile müşteriye bilgilendirme yapılır. Kredi başvurusunun onayı da SMS üzerinden yapılmaktadır. Bunun üzerine müşteri, en yakın TEB şubesine davet edilmektedir. Ayrıca SMS’lerin tamamı, devlet tarafından ücretlendirilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir