Ana Sayfa / KREDİLER / SMS ile Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile Vakıfbank Kredi Nasıl alınır?

Vakıfbank’tan kredi sahibi olabilmek için pek çok seçenek yer almaktadır. Bunların arasında en kolay yöntem SMS ile başvurudur. SMS ile Vakıfbank kredi başvurusu ile müşteriler, özel bilgilerini Vakıfbank’a göndermektedir. Bu bilgiler, Vakıfbank tarafından teslim alınır ve incelemeye tabii tutulur. Bu işlem birkaç gün sürebilmektedir.

Tüm inceleme tamamlandığında, müşteriler banka tarafından bilgilendirilmektedir. Bilgilendirme doğrultusunda müşteri, Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmektedir. Ardından kredi başvurusu hakkında görüşme için müşteri, Vakıfbank’ın şubesine davet edilmektedir. Şubede yapılan görüşmeler ve bilgilerin teyitleri sonucunda, kredi kabul edildiyse müşteriye verilir.

Müşteriler, kredilerini diledikleri gibi kullanma hakkına sahiptir. Bu kredi sayesinde müşteriler, diledikleri harcamaları yapabilmekte ve hayalini kurdukları mülklerin veya taşıtların sahibi olabilmektedir.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile Vakıfbank kredi başvurusu kapsamında, krediye olumlu bir yanıt geldiyse müşteri Vakıfbank şubelerine davet edilmektedir. Davet edilen müşteri ile görüşmeler yapılmaktadır. Görüşmeler esnasında müşteri, banka ile bir sözleşme imzalamaktadır.

Sözleşme; sözleşme tarihi, sözleşmeyi yapan taraflar, sözleşmenin geçerlilik süresi, sözleşme kapsamında yasal düzenlemelerin bilgileri ve sözleşmeyi yapan tarafların imzaları yer almaktadır. Sözleşme imzalandıktan sonra, kredi müşteriye verilir ve anlaşma sağlanmış olur. Müşteri, her ay belirtilen taksit rakamını bankaya ödemek zorundadır. Bu sürecin takibi, müşterinin sahip olduğu hesabın detayları üzerinden yapılmaktadır.

Kredinin onaylanması sonucunda pek çok faiz oranı ve vade seçenekleri, müşterilere sunulmaktadır. Müşteriler diledikleri vade seçeneği ile ödemelerini aylara bölebilir ve rahat bir şekilde ödeyebilir.

Hangi Numaraya Mesaj Göndermeliyim?

SMS ile Vakıfbank kredi başvurusu kapsamında, SMS en basit başvuru yöntemlerinden birisidir. Müşteriler, cep telefonlarından mesaj atarak başvuru gerçekleştirebilmektedir. Başvuru gerçekleştirecek kişiler, cep telefonlarından “KREDI” yazıp boşluk bırakmalı, ardından T.C kimlik numaralarını ve aylık gelirlerini yazmalıdır. Belirtilen bilgiler yazıldıktan sonra 5724’e mesaj atılmalıdır. Mesaj, Vakıfbank’ın SMS veritabanına ulaşmaktadır.

Sistem tarafından başvuru talebinin alındığına dair bir bilgi mesajı müşteriye ulaşmaktadır. Birkaç günlük sürecin ardından SMS ile müşteriye, kredinin onaylanıp onaylanmadığı konusunda bilgilendirme mesajı gelmektedir. Kredi onaylandıysa, müşteri banka şubelerine davet edilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir