Ana Sayfa / KREDİLER / SMS İle Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

SMS İle Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi belli dönemlerde nakit sorunu yaşamakta ve kredi başvurusu için bankalara başvuru yapmaktadır. Kredi için başvuru yapılabilecek pek çok banka bulunurken düşük faiz oranları nedeniyle Ziraat Bankası sıklıkla tercih edilmektedir. Bankaya kredi başvurusu yapabilmek için ise pek çok yöntem yer almaktadır. Müşterilere kısa mesaj yöntemi ile başvuru çok daha pratik geldiğinden dolayı genellikle başvurular bu yolla yapılmaktadır. SMS ile ziraat bankası kredi başvurusu adımları ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Hangi Numaraya Kısa Mesaj Gönderilmeli?

SMS ile Ziraat Bankası kredi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle cep telefonlarından TUKETICI yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaralarını, kredi tutarını, vade seçeneğini ve aylık gelirlerini yazarak 4747’ye mesaj göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen kısa mesajın ardından banka nezdinde değerlendirme yapılmakta ve belli bir süre sonunda banka tarafından cevap gönderilmektedir. Banka tarafından gönderilen mesajda belli kişiler ön onaydan geçebilirken banka ile problemleri olan kişilere olumsuz cevap gönderilmektedir. Olumsuz cevapların nedeni ise genellikle bankalara olan borçlar, trafik cezaları ya da vergi borçlarıdır. Bu kişiler art arda kısa mesaj gönderdikleri takdirde banka puanları düşmekte ve ilerleyen dönemlerde kullanılabilecek krediler de etkilenmektedir.

Kısa Mesajım Olumlu, Ne Yapmalıyım?

SMS ile Ziraat Bankası kredi başvurusu yapan kişiler olumlu mesaj aldıkları takdirde ön onaylı kredilerini kullanmak üzere herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvuru yapabilmektedir. Kısa mesajda verilen bilgilerin doğruluğunun kanıtlanabilmesi için müşterilerden belli evraklar talep edilmektedir. Kimlik, maaş bordrosu ve SGK dökümü bu belgeler arasında yer almaktadır. Şubeler tarafından da değerlendirmeler yapıldıktan sonra banka uygun gördüğü takdirde krediler kullandırılmaktadır. Kredinin kullanım durumu şube ile değil, kişilerin banka geçmişi ile ilgili bir durumdur. Kısa mesajdaki bilgileri doğrulayamayan ya da gereken evrakları ibraz edemeyen kişilerin kredi başvuruları reddedilmektedir. Banka puanı yüksek olan ve ön onaydan geçen pek çok kişi ise ek belgeye ihtiyaç duymadan kredi kullanım işlemlerini en hızlı şekilde sağlayabilmektedir. Özellikle emekliler bu kategoride yer almaktadır.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir