Ana Sayfa / BANKACILIK / Taksitli Nakit Avans Nedir Nasıl Çekilir?

Taksitli Nakit Avans Nedir Nasıl Çekilir?

Kredi kartı kullananlar için bankalar tarafından çok sayıda avantajlı teklif sunulur. İhtiyaç duyulan her anda nakit ihtiyacını kredi kartı sayesinde karşılayabilmek adına taksitli nakit avans seçeneğinden yararlanılabilir. Bu uygulama kredi kartından çekilen nakdin taksitlendirilecek şekilde ödenmesi yöntemine dayanan bir avantajı beraberinde getirir. Taksitli nakit avansı tercih edenler için vade oranları bankadan bankaya olduğu kredi kartından kredi kartına da fark eder. 2 ay ila 24 ay arasında değişenlik gösteren vade seçeneklerinin bulunuyor olması sayesinde, kredi kartı kullanıcıları tarafından isteğe özel olarak seçeneklerden yararlanabilme avantajı bulunur. Kredi mantığıyla aynı olan taksitli nakit avans, krediye göre zaman açısından çok daha hızlı  elde edilebilecek şekilde temin edilebilmektedir. Bu sayede acil nakit ihtiyaçlarına hızla çözüm bulabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Ne Kadar Çekilebilir?

Taksitli nakit avans sayesinde belirli bir vadede nakit ihtiyacının karşılanabilmesi mümkün olur. Bu konuda en çok merak edilenler arasında, ne kadar çekilebileceği yer alır. Taksitle nakit avans çekmek isteyenler için bankalar tarafından kredi kartı limiti seviyesinde taksitli nakit avans seçeneklerinden yararlanılabilmektedir. Nakit ihtiyacının hem hızlı hem de kolay çözümlerinden olan taksitli nakit avansa  belirlenmiş olan kredi kartı limitinin üzerinden işlem yapabilmek mümkündür. Bunun yanında limit artırımının ardından da daha yüksek işlem limitlerine sahip olabilmek mümkün hale gelir. Taksitli nakit avans kullanımı, kredi kartından yeterli çekim miktarı olduğu her zaman gerçekleştirilebilmektedir.

Nakit Avansta Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Kullanılan kredi kartına bağlı olarak çekilen taksitli nakit avansın geri ödeme standart kredi kartı ödemeleri şeklinde yapılır. Belirlenen geri ödeme miktarlarına bağlı olarak yapılan geri ödemelerde, faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Faiz oranlarında yaşanan değişimlerle beraber dönemsel olarak açıklanan akdi faiz oranları baz alınarak taksitli nakit avans seçeneğinden yararlanılabilmesi mümkün hale gelir. Kullanılan kredi kartının ilişkili olduğu bankaya bağlı olacak şekilde ATM’ lerden nakit avans çekilebilir. Kredi kartının ATM’ ye takılmasının ardından ekran üzerinden kolaylıkla işlem yapılabilmesi mümkündür. Bunun yanında aynı zamanda nakde ulaşabilmek de aynı seviyede oldukça kolay şekilde gerçekleştirilir.

- Bir önceki yazımız olan Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler başlıklı makalemizde Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler ve Kırmızı Kalem Cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir