Ana Sayfa / BANKACILIK / Üniversitede Kredi Kartı Almak Gerekir Mi?

Üniversitede Kredi Kartı Almak Gerekir Mi?

Üniversitede kredi kartı almak kişilerin ileride büyük sorunlarla karşılaşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle üniversite yıllarında kredi kartı almadan önce birkaç kez düşünmenizi öneriyoruz. İlk olarak okulların kantin ve sosyal yaşam alanlarında hali hazırda banka yetkilileri olacaktır. Bu yetkililer aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde kredi kartı edinebilirsiniz. Kredi kartı alabilmek için birçok bankadan teklif alırsınız. Ancak kredi kartını herhangi bir bankadan almak marifet değildir, kredi kartı alıp almamak noktasında doğru kararı vermek önemli olan kısımdır. Ülkemizde ne yazık ki binlerce üniversite öğrencisi hiçbir şeyden habersiz bu kartların pençesine düşüyor. Hal böyle olunca da bankalar bu durumu fırsata çevirmek için akıllara gelebilecek her türlü yolu deneyecek hale gelir. Üniversitede kredi kartı kullanımı konusunda bizlerden size birkaç minik tavsiye var. Bunları uygulamanız emin olun size fayda sağlayacak.

Üniversite Kredi Kartında Aidat Yok, Kampanya Var!

Aidatsız kredi kartı artık bir marifet değil. BDDK tarafından uygulamaya konulan son düzenlemeler ile birlikte zaten her bankanın en az bir tane ücretsiz kredi kartı bulunmak zorunda. Hal böyle olunca kredi kartından aidat almamak bir numara olmamaya başladı. Buna ek olarak bu satıcılar genellikle sizleri etkilemek için kredi kartı kampanyaları konusundan bahsederler. Kredi kartlarının sözde kampanyaları emin olun ki hiçbir zaman kârlı değildir. Aksine kredi kartlarının bu kampanyalar ile sadece bankalara gelir sağladığı ise aşikar bir gerçektir. Yani hiçbir banka kampanyası kasa kazanmadan size para veya indirim kazandırmaz. Öncül olarak sunulan şartlar sayesinde size devamlı alışveriş yaptırıp sonrasında sözde size farklı ekonomik haklar tanırlar. Bunlar çok ama çok basit numaralar. Dikkatli olmak gerekir.

Üniversite Okurken Kredi Kartı Almak Gerekir Mi?

Üniversitede kredi kartı almak eğer ki iradeniz sağlamsa ve zor günde kullanmak maksadıyla alıyorsanız sorun çıkarmaz. Ancak kartı alır almaz harcama hakkının verdiği gazla önünüze gelen ilk Starbucks’a parayı yatırırsanız bu durumda sizin sonunuz kredi kartı borçlarıyla boğuşan ve öğrenciliğini yaşamayan bir birey olarak gelecektir. İrade işidir ve ihtiyaç doğrultusunda alınmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar! başlıklı makalemizde Bankaların aidatsız kredi kartı ve Bankaların kart özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir