Ana Sayfa / BANKACILIK / VakıfBank Altın Hesabı ve Fırsatları

VakıfBank Altın Hesabı ve Fırsatları

VakıfBank altın hesabı, altın uygulamaları ve fırsatları ile yatırım yapmanın tam zamanı! VakıfBank altın çağı hesabınızı açtırabilir, altın günlerine katılabilir, altın fırsat uygulamasında faydalanabilir, özel VakıfBank altınlarını satın alabilir ve düzenli altın birikim talimatı verebilirsiniz. 

VakıfBank Altın Çağı Hesabı Özellikleri

 • Altın çağı hesabı bir vadesiz altın depo hesabıdır.
 • Bu hesap ile 0.01 gram ve katları şeklinde altın alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Altın çağı hesabının hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.
 • Bu hesap faizsiz yatırım aracıdır. Altının değer kazanmasıyla birikimleriniz değerlenecektir.
 • Altın alım ve satım işlemlerinizi bu hesap ile daha avantajlı kurlardan gerçekleştirebilirsiniz. 
 • İşçilik kaybı ya da çalınma riski olmadan altınlarınızı bu hesapta biriktirebilirsiniz. 
 • VakıfBank ATM’lerinden, şubelerden ve internet bankacılığından altın alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

VakıfBank Altın Günleri Avantajları

 • Dilediğiniz zaman altınlarınızı komisyon ödemeksizin nakde çevirebilirsiniz.
 • Herhangi bir ücret ödemeden altın çağı hesabından faydalanabilirsiniz.
 • Altınlarınızı VakıfBank güvencesi altına alabilirsiniz. 
 • Kasanızdaki altınları da getirerek kiralık kasa masrafı ödemekten kurtulabilirsiniz. 
 • Getirdiğiniz altınlara bozma, nakde çevirme gibi işlemler yapılmamaktadır. Bu altınların saf altın karşılığı gram olarak hesabınıza aktarılmaktadır.

VakıfBank Altınları

VakıfBank altınları; 1, 2, 5, 10, 50, 100 gramlık altınlar, GAP altını, Sinan altını ve Osmanlı altınıdır. Minan Sinan anısına bastırılmış olan Sinan altını 20 gramlıktır. GAP anısına bastırılmış olan GAP altını ise 31.1 gramlıktır. Saflıkları 995 ve 999 olan tüm bu altınların alım ve satım işlemlerini VakıfBank şubelerinden, internet bankacılığı aracılığıyla ya da telefon bankacılığından (0850 222 0 724) gerçekleştirebilirsiniz. 

Altın Fırsat

VakıfBank’ın altın fırsat uygulaması ile çalınma riski olmadan, herhangi bir masraf ya da komisyon ödemeden VakıfBank yatırım hesabınızı açtırabilir ve kaydi altın alım, satım işlemleriniz için talimat verebilirsiniz. Kaydi altın alım satım işlemleri ile 1 gramdan başlayan fiyatlarda altın alabilir ve böylece en küçük birikimlerinizi bile tasarrufa çevirebilirsiniz. 

Düzenli Altın Birikim Talimatı

Düzenli altın birikim talimatı vererek vadesiz TL hesabınızdan altın çağı hesabınıza gram bazında otomatik olarak altın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli altın birikim talimatı ile ilgili bütün işlemlerinizi VakıfBank şubelerinden ya da internet bankacılığından yapabilirsiniz. Bu talimat ile minimum 100 TL, maksimum 950.000 TL tutarında işlem yapabilirsiniz.  

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir