Ana Sayfa / BANKACILIK / VakıfBank Hisse Senedi Yatırımları

VakıfBank Hisse Senedi Yatırımları

VakıfBank aracılığı ile hisse senedi alım ve satım işlemlerinizi yapabilir, tasarruflarınızı değerlendirebilirsiniz. VakıfBank hisse senedi alım ve satım işlemleriniz için çok sayıda farklı kanal kullanabilirsiniz. Bu kanallar şöyle listelenebilir:

 • TradeOnline Platformu
 • Vakıf Yatırım Şubeleri
 • TradeOnline Mobil
 • VakıfBank Mobil Bankacılık
 • VakıfBank İnternet Bankacılığı

VakıfBank fiziksel şubelerden ya da banka resmi internet sitesinde hesaplarım, yatırım hesaplarım, yatırım hesap işlemlerim, hesap işlem yetkileri güncelleme yolunu izleyip hesabınıza BİST borsa işlem yetkisi tanımlayarak hisse senedi alım ve satım işlemlerini yapabilir hale gelebilirsiniz. 

VakıfBank Hisse Senedi Kapsamında Zincir Emir Uygulaması

Zincir emir uygulaması VakıfBank hisse senedi alım ve satım işlemlerinin tamamı olarak tanımlanabilir. Zincir emir vermek için öncelikle bir ana emir girişinizin olması gerekmektedir. Ana emriniz sisteme iletildikten sonra bu ana emire zincir emir ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz zincir emirler ana emir tamamı gerçekleştikten sonra borsaya iletilecektir. Kısmi gerçekleşmelerde kesinlikle iletilmeyecektir. 

Bir ana emre birden fazla zincir emir bağlayabilirsiniz. Bunun yanında zincir emilere de yeni zincir emirler bağlayabilirsiniz. Fakat, unutmamalısınız ki kısmi gerçekleşme durumundaki ana emirlere zincir emir ekleyemezsiniz. Ana emre bağlanabilecek zincir emir üst limiti belirtilmemeştir. Dolayısıyla, dilediğiniz kadar zincir emri ana emre bağlayabilirsiniz. Tarafınızdan iptal edilmiş veya borsada gerçekleşmediği için iptal edilmiş ana emirlerinize bağlı zincir emirler otomatik olarak iptal edilecektir.

VakıfBank Varant İşlemleri

Varant, menkul kıymet niteliğindeki bir sermaye piyasası aracıdır. Varant satın alarak ödediğiniz bedel karşılığında bir dayanak varlığı alma veya satma hakkını satın almış olursunuz. VakıfBank yatırım hesabınız ile varant alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilmek için varant ve varant benzeri sermaye piyasası araçları risk bildirim formunun doldurarak imzalamanız gerekmektedir. 

Varant Özellikleri:

 • Varant, opsiyon sözleşmelerinin menkul kıymetlere dönüştürülmüş halidir.
 • Varant, yapılandırılmış ürünler kategorisinde bulunan bir finans aracıdır.
 • Varantlar kaldıraçlı ürünler olduğundan dayanak varlık üzerindeki 1 birimlik bir değişim bile varant fiyatına yüksek oranlarda yansımaktadır.
 • Varantta risk ödenen bedel ile sınırlıdır. Yatırılan paranın tümü piyasadaki fiyat hareketlerine göre kaybedilebilir. 
 • Varant; vade sonunda ya da vadeden önce, yatırımcıya ödediği bedel karşılığında bir menkul kıymeti, menkul kıymet sepetini veya endeksi, belirlenmiş olan fiyat seviyesinden alma veya satma hakkı sağlar. 
 • Varant satın alan kişi hak satın almış olur. 

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir