Ana Sayfa / BANKACILIK / Vakıfbank Sanal Kart ile İnternet Alışverişlerine!

Vakıfbank Sanal Kart ile İnternet Alışverişlerine!

VakıfBank sanal kart kullanarak tüm VakıfBank Worldcard ayrıcalıklarından yararlanabilir ve yurt içi, yurt dışında ya da internet alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

VakıfBank Worldcard kartınıza bağlı olan sanal kart ile kart kaybolması ya da çalınması gibi riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. VakıfBank sanal kartınızı sadece internet alışverişlerinizde değil aynı zamanda mail order alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Üstelik, VakıfBank mobil ve internet bankacılığından anında oluşturabileceğiniz ve kullanıma hemen hazır olan sanal kartın kart ücreti bulunmamaktadır. 

VakıfBank Sanal Kart Özellikleri Nelerdir?

 • İnternet alışverişlerinizde daha güvende olmanız için VakıfBank sanal kart numaranız, kartın son kullanma tarihi ve güvenlik kodu, kartın bağlı olduğu VakıfBank Worldcard’ınkinden farklıdır.
 • Sanal kartınız ile yapacağınız alışverişlerden worldpuan kazanabilirsiniz. VakıfBank ve world üye işyerlerinde taksitlendirme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kartınız ile yaptığınız alışverişlerden kazanacağınız worldpuanlar kartın bağlı olduğu asıl kredi kartında birikecektir.
 • Sana kartınız ile yurt dışı internet alışverişlerinizde ister TL ister USD olarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Aktif olan tüm bireysel kredi kartlarınız için sanal kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat, BusinessCard ve ek kartlar için sanal kart başvurusunda bulunulamaz. 
 • Her bir bireysel kredi kartınıza en fazla 3 sanal kart bağlanabilmektedir.
 • Aldığınız her bir sanal kart için farklı bir isim belirleyebilirsiniz. 
 • Sanal kartınızın limiti, kartınızın bağlı olduğu kredi kartının limitini geçemez.
 • VakıfBank mobil ya da internet bankacılığından her hesap kesim tarihinde sanala kartınızın limitini dilediğiniz tutara güncelleyebilirsiniz. Limitinizin kontrolünü elinizde tutmak isterseniz, her hesap kesim tarihinde kartın limitini sıfır TL olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Sanal kartınız ile nakit çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz. 
 • Sanal kartın hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi kartın bağlı olduğu asıl kredi kartı ile aynıdır. Sanal kartın ayrı ekstresi olmadığı için işlemler bağlı olduğu asıl kartın ekstresine yansımaktadır.
 • VakıfBank mobil ya da internet bankacılığı ile sanal kart bilgilerinize ve kartınıza ait harcamalara ulaşabilirsiniz. 

Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

VakıfBank sanal kartı başvurusu için 4 farklı başvuru kanalı vardır: VakıfBank mobil, internet bankacılığı, SMS kanalı ve VakıfBank fiziksel şubeleri.

VakıfBank mobil ya da internet bankacılığından sanal kart başvurusu işlem basamakları şöyle sıralanabilir

VakıfBank mobil ya da internet bankacılığına girdikten sonra başvurularım kısmında kredi kartı başvurusu seçeceğine tıklayınız.

Daha sonra Sanal Kart Oluştur seçeneğini kullanarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

SMS ile sanal kart başvurusu

SANAL, ASIL KREDİ KARTININ SON 6 HANESİ (Örn “SANAL 123456”) formatında SMS oluşturarak bu SMS’i 5724’e göndermelisiniz. 

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir