Ana Sayfa / BANKACILIK / Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi Üzerine

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi Üzerine

Çalışma yaşamınız gibi aktif ve uzun bir dönem olan emeklilik döneminizi yaşam standartlarınızı koruyarak ve ertelediğiniz pek çok şeyi yaparak geçirmeniz için Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemi sizinle! Bu sistem ile bugün yapmaya başlayacağınız birikimlerle yaşam standartlarınız güvence altına alabileceğiniz nakit birikimi sağlayabilirsiniz. Bu birikimleri kullanarak hayalinizdeki birçok şeyi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Şimdi, Allianz Yaşam ve Emeklilik Bireysel Emeklilik Planları’ndan birini seçerek akıllı bir adım yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi için Devlet Katkısı

Yapı Kredi bireysel emeklilik hesabı bulunan herkese yatırdığı katkı payının % 25’i kadar devlet tarafından katkı sağlanmaktadır. Bu oran gözönünden bulundurularak devlet katkısı ile yatırılan 100 TL, 125 TL olurken 200 TL, 250 TL olur. Bunun yanında 500 TL, 625 TL; 1000 TL ise 1250 TL olur.

Bireysel Emekliliğin Avantajları Nelerdir?

 • Bireysel emekliliğin ilk avantajı emeklilik döneminizde nakit ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılamanızı sağlayarak hayat standartlarınızı korumasıdır.
 • Bu bağlamda yatırdığınız katkı payları emeklilik yatırım fonu olarak değerlendirilecektir. Bu fon, finans piyasalarındaki pek çok farklı menkul kıymete yatırım yapan bir fon türüdür.
 • Bu sistem sayesinde olası sağlık problemlerinizde anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli olarak yararlanabilirsiniz.
 • 7 gün 24 saat tıbbi danışma hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası bakıcı hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Doğum sonrası bakım hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Şehirlerarası taşımacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Eve hemşire gönderiminden faydalanabilirsiniz.

Allianz Yaşam ve Emeklilik Bireysel Emeklilik Planları

Allianz Yaşam ve Emekliliği Bireysel Emeklilik Planları kapsamında 4 farklı plan bulunmaktadır. Bu 4 plan şöyle sıralanabilir:

 • Bireysel Planlar: Kişiye özel plan ve safran plan olmak üzere 2 farklı bireysel plan bulunmaktadır. Kişiye özel planın aylık asgari katkı payı 125 TL’dir. Safran planda da bu pay 125 TL’dir. Safran planın zorunlu başlangıç fonu 100.000 TL’dir.
 • Grup Emeklilik Planları: Kurumlara özel olarak sağlanan avantajlar yardımı ile üyelerin ya da çalışanların ek bir emeklilik gelirine ship olmalarını sağlayan bir plandır.
 • Gruba Bağlı Bireysel Emeklilik Planları: Bu planlar katılımcıların ve emeklilik şirketlerinin taraf oldukları emeklilik sözleşmeleridir. Bu planda kurum katkısı bulunmamaktadır. Üyelerin ya da çalışanların gönüllülüğüne dayalı bir plandır.
 • İşveren Grup Emeklilik Planları: Bu planlar işverenlerin ve emeklilik şirketlerinin taraf oldukları emeklilik sözleşmeleridir.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartları ve Avantajları başlıklı makalemizde İş Bankası kredi kartları ve Maximum Kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir