Ana Sayfa / KREDİLER / Yapı Kredi Konut Kredisi ve Kullanım Şartları

Yapı Kredi Konut Kredisi ve Kullanım Şartları

Ev hayalleri olan ya da ilk defa ev satın alacak olan kişiler mutlaka bir banka ile iletişime geçmekte ve banka kredisi kullanımı gerçekleştirmektedir. Ancak müşteriler için en önemli faktör hangi bankanın faiz oranı ne kadar düşük olduğudur. Yüksek faiz oranları ile kredi olanakları sunan bankalar, ne yazık ki kullanıcılar tarafından pek de tercih edilmemektedir. Fakat Yapı Kredi bankası, konut kredisi konusunda müşterilerini memnun eden bankalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler ise herhangi bir Yapı Kredi Bankası’na uğrayarak konut kredisi başvuruları başlatabilmektedir. Banka yetkilileri tarafından müşterilerin başvuruları alınmakta ve değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır. Kısa bir süre içinde, sonuçlarından krediler ile ilgili bilgilendirmeler ise müşterilere bizzat ya da telefon aracılığı ile sunulmaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Yapı Kredi konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler 120 aya kadar vadeli kredi seçeneklerinden faydalanabilmektedir. 100.000 TL için faiz oranı yüzde 1.27 iken 60 ay vadeli kredi seçeneklerinde de faiz oranı değişiklik göstermektedir. 100 bin TL’ye 120 ay vadeli olarak kullanan müşteriler aylık 1628 TL taksit ödemesi gerçekleştirmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 16.7870’dir. Aylık maliyet oranı %100 de 1.3989’dur.Müşteriler toplam masraf olarak 1416 TL ödeme gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi konut kredisi kapsamında müşterilerden 500 TL tahsis ücreti, 611 TL ekspertiz ücreti, 185 TL de ipotek tesis ücreti tahsil edilmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Gereken Evraklar

Yapı Kredi konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler için banka yetkilileri belli evraklar talep etmektedir. Müşteriler herhangi bir Yapı Kredi şubesinde nüfus cüzdanı fotokopisi ile müracaat ederek kredi kullanımı işlemlerini başlatabilmektedir. Bunun yanında gelir belgesi, sabit fatura ve satın alınması düşünülen konutun tapu fotokopisi mutlaka ibraz edilmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Emekliler maaş cüzdanlarının fotokopisini ibraz edebilirken, serbest meslek erbapları vergi levhalarının fotokopilerini şube yetkililerine iletmektedir. Şirket sahibi olan kişilerden ise yetki belgesi, imza sirküsü, maaş yazısı ya da maaş bordrosu gibi evraklar talep edilmektedir.

 

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir