Ana Sayfa / KREDİLER / Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Yapmak

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Yapmak

Araçlarından memnun olmayan ya da ilk defa araç satın almak isteyen kişiler nakit sıkıntısı ile karşı karşıya kaldıklarında taşıt kredilerine yönlenmektedir. Türkiye’deki pek çok banka uygun faiz oranları sunsa da Yapı Kredi düşük faiz oranları ile ön plana çıkmaktadır. Yapı Kredi, müşterilerini her anlamda memnun etmektedir. Sıfır kilometre ya da 2. el taşıt kredisi seçenekleri ile müşterilerine esnek bir ödeme planı sunar. Yapı Kredi Bankası pek çok kanal aracılığı ile başvuruları da kabul etmektedir. Ancak sağlıklı bir kredi kullanımı gerçekleştirebilmek için müşterilerin herhangi bir Yapı Kredi şubesine başvuru gerçekleştirmeleri yeterli olmaktadır. 48 aya kadar vadeli Yapı Kredi taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler sadece kimlikleri aracılığı ile başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Yapı Kredi taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirecek olan müşteriler 20 bin TL’ye sıfır kilometre taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirdikleri takdirde yüzde 1.75 faiz oranı ile karşı karşıya kalmaktadır. Müşterilerden 105 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. 20 bin TL 36 ay vadeli olarak kullanıldığında faiz oranı 1.75, 48 ay vadeli olarak kullanıldığı takdirde ise faiz oranını yüzde 1.77’dir. 24 aylık vade seçeneklerinde aylık taksit 1.069 TL, 36 aylık vade seçeneklerinde aylık taksit 797 TL, 48 aylık vade seçeneklerinde ise aylık taksit 668 TL’dir. Müşteriler üç farklı faiz oranı için de 105 TL kredi tahsis ücreti ödemektedir. 2. el taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler için de sıfır kilometre taşıt kredisi ile aynı prosedürler uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Yapı Kredi taşıt kredisi başvurusu gerçekleştiren müşterilerden ekstra belgeler talep edilebilmektedir. Ancak müşteriler herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek ve kimliklerini ibraz ederek başvuru sürecinde başlatabilmektedir. Müşterilerden ek olarak bazı belgeler istenmektedir. Bunlar;  sıfır kilometre araçlar için proforma fatura, ikinci el araçlar için araç ruhsatı, maaş bordrosu, son 6 aya ait sigorta dökümü ya da gelir belgesi gibi evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar biraz edildikten sonra başvuru süreci değerlendirmeye alınmakta ve müşterilere olumlu ya da olumsuz dönüşler banka yetkilileri tarafından sağlanmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir