Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası Bayram Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Başvuru Şartları

Pek çok kişi belli dönemlerde nakde sıkışmakta ve nakit ihtiyacını karşılayabilecek alanlara yönelmektedir. Banka kredileri ise bu noktada kişilerin sorunlarını gidermelerine yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki pek çok banka aracılığı ile kredi kullanmak da mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası da kredi kullanımı sağlanabilecek bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası bayram kredisi seçenekleri ise özellikle bayram dönemindeki nakit ihtiyaçlarını karşılamaya aracı olmaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen müşteriler gerekli kanallar aracılığı ile başvurularını sağlayabilmekte ve kredi kullanımlarını da gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankası aracılığı ile kullanım gerçekleştirmek isteyen kişilerin yapması gereken tek şey ise kimliklerini ibraz ederek başvuru sürecini başlatmalarıdır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası bayram kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak şubelerden başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir. Başvurularını şubeler aracılığı ile yapan kişiler için çok daha detaylı bir inceleme gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kredi başvurusu en hızlı şekilde yapılmakta ve kişiler de onay durumları ile ilgili yine kısa bir süre içinde yanıt alabilmektedir. Şubeler aracılığı ile gerçekleştirilen başvurularda bir diğer önemli faktör ise gerekli görüldüğü takdirde ek belgelerin talep edilebiliyor olmasıdır. Bu nedenle kişiler aylık gelirlerini net olarak kanıtlayabilmek için bu belgelerin ibrazını gerçekleştirmek durumundadır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Ziraat Bankası bayram kredisi kapsamında müşteriler için oldukça uygun faiz oranları yer almaktadır. Bu sebepten ihtiyaç kredisi kullanacakların en çok tercih ettiği bankadır. Müşteriler bu seçenekleri değerlendirerek diledikleri şekilde kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Ziraat Bankası’nın faiz oranı bayram dönemi için 100.000 TL’ye kadar kredi seçeneği yer almaktadır. 48 aya kadar vadeli olan bayram kredisi kapsamında 1.67 faiz oranı ile müşteriler yararlandırılmaktadır. Kişiler 100.000 TL’nin altında kredi kullanımı sağlayabileceği gibi vade seçeneklerini de kendilerine göre ayarlayabilmektedir.

BDDK tarafından yayınlanan karara göre kişilerin belli bir banka puanının oluşması gerekmektedir. Kredi değerlendirmeleri ise bu banka puanına göre yapılmakta ve kişiler de bu puana göre kullanım sağlamaktadır. Ziraat Bankası’ndan bayram kredisi kullanmak isteyen kişilerin puanı ise en az 1500 olmak durumundadır.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir