Ana Sayfa / BANKACILIK / Ziraat Bankası Genç Kart ile Genç Kalın!

Ziraat Bankası Genç Kart ile Genç Kalın!

Öğrenci dostu hem banka kartı hem de kredi kartı olma özelliğini bünyesinde barındıran Bankkart Genç ile Ziraat Bankası Genç Kart hizmetinin yenilendiğini görüyoruz. Bu yenilik; siz KYK’dan burs ya da öğrenim kredisi alan gençlerin hesabınızda para kalmasa bile Harçlık Avans uygulaması sayesinde faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş yapabilmenizi sağlıyor. 

Ziraat Bankası Genç Kart Özellikleri

Ziraat Bankası Genç Kart fırsat ve ayrıcalıklarının tümüne sahip olan Bankkart Genç’ in özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Kartınızı kullanarak yurt içinde ve yurt dışındaki ATM’lerden (yurt dışı ATM’ler MasterCard logolu olmalı) nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 
  • Harçlık Avans uygulamasından yararlanarak hesabınızda para olmadığı zaman bile ekstra alışveriş yapabilirsiniz. Bu ekstra alışverişlerinizde KYK ödemenizin devam ettiği sürece faiz yansıtılmayacaktır. 
  • Kartınızı hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerinizde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 
  • Kartınızı hem banka kart hem de kredi kartı gibi kullanarak 3D Secure güvencesi ile internet alışverişi yapabilirsiniz.
  • Telefon hattınıza Ziraat Bankası ATM’lerinden ya da internet şube aracılığıyla GSM TL yükleyebilirsiniz. 
  • Ziraat Bankası internet şube ve ATM’ler aracılığıyla şubeye gitmenize gerek kalmadan fatura ödeme, EFT ve havale benzeri birçok bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 
  • BAKIYE yazıp 4747’ye sms göndererek hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.
  • Bankkart Genç’in kredi kartı özelliğini kullanarak dilediğiniz zaman nakit avans çekebilirsiniz. 
  • Kredi kartı özelliğini kullanarak anlaşmalı işyerlerinden taksitli alışveriş yapma ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilir, puanları anlaşmalı işyerlerinde harcayabilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. 
  • 90 TL ve altı ödeme işlemlerinizi temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvurusu

Ziraat Bankası Genç Kart özelliklerinin tümüne sahip, eskisi değil fazlası olan Bankkart Genç başvurusu için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri (0850 258 00 00), internet şube, mobil şube, fiziksel şube ya da SMS kanalını kullanabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye sms göndermeniz yeterli olacaktır. 

Kartın Kredi Kartı Özelliğini Açtırmak İçin Ne Yapmalı?

Ziraat Bankası şubesinden Bankkart Genç kartınız alırken kartın kredi kartı özelliğinin açılması için kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonucu tarafınız sms ile bildirilecektir. 

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir