Ana Sayfa / BANKACILIK / Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Üzerine

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi Üzerine

Ziraat Bankası hesap açma işlemini Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak, mobil bankacılık uygulamasından yararlanarak ya da internet şubesi aracılığıyla hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap açma işlemine geçmeden önce banka bünyesindeki mevduat ürünlerini incelemenizde fayda bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Mevduat Ürünleri

Ziraat Bankası; vadeli hesaplar ve vadesiz hesaplar olmak üzere müşterilerine 2 çeşit mevduat ürünü sunmaktadır. 

Vadeli Hesaplar 

Ziraat Bankası’nın sunduğu vadeli hesaplar vadeli TL mevduat hesapları ve vadeli döviz mevduat hesapları olmak üzere ikiye ayrılır.

Vadeli TL Mevduat Hesapları

Ziraat Bankası vadeli TL mevduat hesapları şöyle sıralanabilir:

 • Vadeli TL Mevduat Hesabı: Ziraat Bankası hesap açma işleminizi 1 ile 730 gün arası vadeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Vade süresi dolduğunda ana paranızı faizi ile birlikte çekebilirsiniz.
 • Birikimli TL Mevduat Hesabı: En az 3, en çok 10 yıl vadeli TL cinsinden hesabınızın birikim tutarlarını 1 ya da 3 ayda bir olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Çeyiz Hesabı: Çeyiz hesabınıza 3 yıl boyunca birikim yaparak 27 yaşından önce evlenmeniz halinde en fazla birikiminizin % 25’i kadar olan devlet katkısından yararlanabilirsiniz. 
 • Vefalı Hesap: Vefalı hesap faiz oranları ile kazandırırken ihtiyaç halinde para çekmenize imkan tanıyan vadeli hesaptır. 
 • Dönem Ödemeli TL Mevduat Hesabı: Bu hesap ile faiz düşüşlerinden korkmanıza gerek kalmadan sabit faiz oranı ile kazanmaya devam edebilirsiniz. 
 • Konut Hesabı: Konut hesabınıza 3 yıl boyunca birikim yaparak ilk konut alımınızda en fazla birikiminizin % 25’i kadar olan devlet katkısından yararlanabilirsiniz. 

Vadeli Döviz Mevduat Hesapları

Ziraat Bankası vadeli döviz mevduat hesapları şu şekilde listelenebilir:

 • Vadeli Yabancı Para Mevduat Hesabı: Bu hesabınızı USD ve EUR para cinsi için 1098 gün, diğer döviz türleri için ise 400 gün vadeli olarak açabilirsiniz. 
 • Birikimli Döviz Hesabı: En az 3, en çok 10 yıl vadeli EUR ya da USD döviz cinsinden hesabınızın birikim tutarlarını 1 ya da 3 ayda bir olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Vefalı Döviz Hesabı: Vefalı döviz hesabı faiz oranları ile kazandırırken ihtiyaç halinde para çekmenize imkan tanıyan vadeli hesaptır.
 • Dönem Ödemli Döviz Mevduat Hesabı: Bu hesap ile faiz düşüşlerinden korkmanıza gerek kalmadan sabit faiz oranı ile kazanmaya devam edebilirsiniz. 

Vadesiz Hesaplar

Ziraat Bankası’nın vadesiz hesapları da vadesiz TL mevduat hesapları ve vadesiz yabancı para mevduat hesapları olmak üzere ikiye ayrılır.

Vadesiz TL Mevduat Hesapları

Ziraat Bankası vadesiz TL mevduat hesapları şöyle listelenebilir:

 • Vadesiz TL Mevduat Hesabı: Bu hesap ile nakit taşımadan alışveriş yapabilir, Ziraat ATM’lerinden para çekebilir, havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Başak Hesap: Bu hesapla fon alım ve satım işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Vadesiz Yabancı Para Mevduat Hesapları

Yabancı para transferi, para çekimi gibi işlemlerinizi vadesiz yabancı para mevduat hesabınızla yapabilirsiniz. 

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir