Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanımı

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanımı

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişiler, nakitleri yetersiz kaldığı noktada banka kredilerine başvuruda bulunmaktadır. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası konut kredisi kullanımı konusunda müşterilere kolaylık sağlamaktadır. 120 aya kadar vadeli olan konut kredisi kapsamında müşteriler Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Kredinin faiz oranlarının son derece düşük olmasını isteyen müşterileri sevindirmek de ve müşterilere de bu krediler sayesinde yeni evlerine kavuşabilmektedir. Müşteriler, Ziraat Bankası aracılığı ile konut kredisi gerçekleştirebilmek için sadece kimliklerini ibraz edebilmektedir. Kimliklerin yanı sıra banka puanı düşük olan kişilerden ek belgeler talep edilebilmektedir. Ek belgelerin talebi ise şubelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Vade Seçenekleri

Ziraat Bankası konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilere en fazla 120 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Yüzde 0.98 faiz oranı ile kredi kullanımı gerçekleştirebilen kişiler 100.000 TL’lik kullanımlarda 48 ay vadeli olacak şekilde aylık 2621 TL taksit ödemesi gerçekleştirmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 13.055’dir.Müşteriler kredi kullanımlarını gerçekleştirmeden önce ekspertiz değeri ölçülmekte ve bu değerin yüzde yetmişi kadarlık bir kısım banka tarafından kredi olarak sunulmaktadır. Müşteriler bankanın vermiş olduğu kredinin üzerine birikimlerini ekleyerek evlerini satın alabilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanımı İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle banka şubelerinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. T.C kimlik numarasının yazılı olduğu herhangi bir belge ise mutlaka banka yetkililerine ibraz edilmek durumundadır. Bu belgeler; pasaport fotokopisi, sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanıdır. Müşterilerin aylık gelirlerini belgeleyebilmeleri için gelir belgesi yada maaş bordrosu mutlaka talep edilmektedir. Serbest meslek erbapları için ise meslek odalarına ait üyelik belgesi, nihai bir kimlik fotokopi mutlaka dosya içerisinde getirilmelidir. Tüzel kişiler yada ortaklığı bulunan kişilerden Denizli Ticaret Sicil Gazetesi ya da gazetelerin fotokopisi talep edilmektedir. Müşteriler bu belgeleri ek olarak satın almayı düşündükleri mülkün tapusunu fotokopisini ibraz etmek durumundadır. Aynı zamanda şube personelleri müşterilerden bu belgelere ek olarak farklı belgelerde talep edebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir