Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi ile bugünün evine yarına bırakma! 120 aya kadar vade seçenekli Ziraat Bankası Konut Kredisi sizlere hayalini kurduğunuz evin kapılarını aralayacaktır. Ziraat Bankası Konut Kredisi kapsamında çeşitli krediler bulunmaktadır. Bunlar;

Konut Kredisi

Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin maksimum %80’ ni kadar olan kredi limiti ile 120 aya kadar vadeli bir şekilde Konut Kredisini kullanabilirsiniz. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edebilir ve ihtiyaç duyulursa ek teminat istenebilir. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası zorunludur. Ziraat Bankası Konut Kredisi için şubelerden, bankanın internet sitesinden, çağrı merkezlerinden, ziraat mobilden, ATM’ lerden ve internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Transfer Konut Kredisi

Başka bankandan aldığınız konut kredisini Ziraat Bankasına taşıyarak uygun vade ve ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz. Kredi tutarı diğer bankaya aktarılarak kullandırılır. 120 aya kadar vadeli, konutun ekspertiz değerinin maksimum %80’ ni kadar olan kredi limitini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası zorunludur. Transfer Konut Kredisine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Arsa Kredisi

Arsa alarak yatırım yapmak istiyorsanız 60 aya kadar vade seçenekleriyle Arsa Kredisini kullanabilirsiniz. Arsa kredisi tutarı satın alınacak arsanın ekspertiz değerinin maksimum %50’ si kadardır. Satın alınacak olan arsanın belediye sınırları içinde, imarlı olması gerekmektedir. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edebilir ve ihtiyaç duyulursa ek teminat istenebilir. Kredi süresince hayat sigortası zorunludur. Arsa Kredisine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Ortak Konut Kredisi

Birden fazla kişinin gelir bayınında bulunmasıyla yüksek tutarda taksitleri rahatlıkla ödeyebilirsiniz. 2-5 kişi arası düzenli gelir sahibi kişinin birlikte konut alımları kredilendirilebilir ve ortaklardan herhangi biri, hepsi ya da birkaçı bu krediyi kullanabilir. 120 aya kadar vadeli, konutun ekspertiz değerinin maksimum %80’ ni kadar kredi limiti bulunmaktadır. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edebilir ve ihtiyaç duyulursa ek teminat istenebilir. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası zorunludur. Ortak Konut Kredisine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi

Ziraat Bankasından konut kredisi kullanmanız durumunda ilk yıl için sadece faiz ödemin yeterli olacaktır. 120 aya kadar vadeli, konutun ekspertiz değerinin maksimum %80’ ni kadar kredi limiti bulunmaktadır. Anapara ödemesi ilk yılın taksitlerinde yapılmamaktadır. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edebilir ve ihtiyaç duyulursa ek teminat istenebilir. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası zorunludur. Krediye Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi

120 aya kadar vadeli, inşaat halindeki konutun ekspertiz değerinin maksimum %70’ i kadar kredi limiti bulunmaktadır. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edebilir ve ihtiyaç duyulursa ek teminat istenebilir. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası zorunludur. İnşaat Tamamlama Kredisine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredileri için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Serbest Meslek Mensupları için meslek kuruluşlarından üyelik belgesi
  • Tüzel Kişiliklerin ortakları için ortağı oldukları şirkete ait olan ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
  • Satın alınacak evin tapu fotokopisi

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde İş Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri ve İş Bankası ile 3 aşamalı tapuya giden yol hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir