Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu hemen her kredi müşterisi tarafından merakla ve sıklıkla  sorulan bir sorudur. Bu kapsamda bulunan kredilerin tamamına Ziraat Bankası’ nın sunduğu hizmet sayesinde sadece bir sms ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat kredi başvurusu sms ile yapıldığında birçok farklı seçenek ve kredi türü karşınıza sunulmaktadır.

Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu yapan kişilere ayrıcalıklı fırsatlar sunarak kredi türünde de çeşitlilik sağlamaktadır. Birçok bankanın sadece kısıtlı ve tek bir kredi başvurusuna onay sağladığı bu ortamda Ziraat Bankası farkını ortaya koyarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı sergileyerek seçenekler sunmuştur. Konut kredisinden ihtiyaç kredisine kadar Ziraat bünyesinde bulunan birçok türde krediye sms ile başvuru yapabilirsiniz. Her tür kredinin başvuru yöntemi farklıdır.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Adım adım ziraat bankasının kredi başvurusunda yapmanız gerekenleri sunacağız. Ziraat Bankası, kredi başvurularında yapılacak olan SMS iletişimi için ekstra bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Tamamen operatör seçiminize bağlı ücretlendirme ile bir SMS bedeli kadar ücret ödeyeceksiniz. Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu işlem basamakları şu şekildedir

 1. Adım: Bu adımda talep ettiğiniz kredi türünü yazın.
  • İhtiyaç kredisi için TUKETICI
  • Taşıt Kredisi için TASIT
  • Konut Kredisi için ise KONUT yazmanız yeterli olacaktır.
 2. Adım: Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazın.
 3. Adım: Bu aşamada ise talep ettiğiniz kredi tutarını yazın.
 4. Adım: Bu aşamada vade talebinizi yazın.
 5. Adım: Bu aşamada Aylık Net Gelirinizi yazın.
 6. Adım. Bu aşama sadece “Taşıt” ve “Konut” kredilerini ilgilendirir. İhtiyaç kredilerinde 5. Adıma kadar uygulanması ve mesajın 4747’ ye gönderilmesi başvuru için yeterli olacaktır.
  • TASIT kredisi için alınacak aracın bedelini yazın.
  • KONUT kredisi için alınacak konutun bedelini yazın.

Sonrasında mesajı bitirerek 4747’ ye SMS gönderin.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu sonucu için başvuru sonrasında tarafınıza anında bir bilgi mesajı gelecektir. Mesajın ardından banka tarafından size gerek sms gerekse de çağrı yoluyla dönüşler yapılacaktır. Son adımda banka şubesine davet edilerek kredi sonucunuz hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirileceksiniz.

- Bir önceki yazımız olan Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Halkbank İhtiyaç Kredisi, kamuda çalışan kişilere kredi ve Kamuya özel ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir