Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Araçlarını değiştirmek yenilemek ya da tamamen yepyeni bir araç satın almak isteyen müşteriler nakitlerinin yetersiz kaldığı noktada kredilere başvurmaktadır. Farklı bankaların kredilerini değerlendiren;  fakat faiz oranları yeterli olmayan müşteriler Ziraat Bankası’nın kredi seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Ziraat Bankası taşıt kredisi sayesinde müşteriler 48 aya kadar uygun faiz seçenekleri ile kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca ikinci el ya da sıfır kilometre araçlar için aynı kredi seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Pikap, kamyonet ya da minibüs gibi pek çok araç bu kredi kapsamına girmektedir. Müşteriler Ziraat Bankası taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirebilmek için illerinde bulunan herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Ziraat Bankası taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler en fazla 5 yaşında olan araçlar ve sıfır kilometre araçlar için bu krediyi kullanabilmektedir. Banka 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kredi kullanımı esnasında satın alınan araç teminat olarak banka tarafından tesis edilmektedir; fakat banka personellerinin gerekli gördükleri takdirde ek teminat talep edebilmektedir. Kredi kullanımı gerçekleştirilen süre boyunca kasko ve hayat sigortası Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilmektedir. Müşteriler 50.000 TL 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirdikleri takdirde uygulanan faiz oranı yüzde 1.65’tir. Müşteriler bu faiz oranı üzerinden kullanımlarını gerçekleştirebilmekte ve kendilerine uygun ödeme planı çıkarabilmektedir. 12-24 ya da 36 ay vade seçenekleri de müşterilerin değerlendirebilecekleri alternatifler arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirmek isteyen müşteriler belli evrakları banka yetkililerine ibraz etmek durumundadır. Müşteriler Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile başvuru formunu doldurduktan sonra T.C kimlik numaralarının yazılı olduğu bir belgeyi yetkililere göstermek durumundadır. Pasaport fotokopisi, sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanı bu belgeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda aylık gelirin belgelenebilmesi için maaş bordrosu ya da gelir belgesi mutlaka ibraz edilmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Serbest meslek erbapları bağlı oldukları odalara ait üyelik belgesinin fotokopisini tüzel kişiler ise ticaret sicil gazetesinde fotokopisini banka yetkililerine iletmek durumundadır. Tüm bu evrakların yanında şube tarafından ekstra belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgeler ise şubelere göre farklılık göstermektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri başlıklı makalemizde ING Bank Taşıt Kredisi, ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Taşıt Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir