Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Bankası’ndan İş Kurmak İsteyenlere İşyeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası’ndan İş Kurmak İsteyenlere İşyeri Açma Kredisi

İş Kurmak İsteyenlere İşyeri Açma Kredisi

Devlet destekleri ile paralel olarak kredi hizmeti sunmakta olan Ziraat Bankası, özellikle iş kurmak isteyen ya da işini büyütmek isteyen ama buna karşın maddi açıdan fazla da rahat olmayan kişilere kredi konusunda ciddi destekler sunmaktadır. Tüketici kredileri ile aynı şartlarda verilen bu hizmetlerde, şartlar oldukça uygundur. İşyeri açma kredisi olarak verilen bu hizmette, kişilerin nasıl bir işletme kuracakları ile açıkça çok da fazla ilgilenilmemektedir. Çünkü, ülkemizdeki ticari faaliyetlerin hızlandırılması açısından özel olarak geliştirilmiş bir hizmettir. Ancak, kişilerin tamamlaması gereken şartlarda hiçbir şekilde esnemeye gidilmemektedir.

Ziraat Bankası İşyeri açma Kredisi Nasıl alınır?

İşyeri açma kredisi için Ziraat Bankası’ndan destek almak isteyen kişilerin doğrudan banka şubelerine gitmesi gerekmektedir. Banka şubelerinde yapılacak olan başvuru işlemlerinde ise, ilk olarak 11 haneli TC kimlik numaranız üzerinden bir sorgulama yapılacaktır. Bu sorgulama herkes tarafından bilinen Findeks sorgulamasıdır ve kişilerin kredi alıp alamayacakları ile ilgilidir. Bu aşamayı geçen kişilerden ayrıca gelir durumları hakkında belge talep edilmektedir. Talep edilen kredi miktarı arttıkça, sizlerden kefil göstermeniz ya da bankaya borca karşılık olarak bir mülkü ipotek olarak göstermeniz talep edilebilmektedir.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi İçin Gerekenler?

Ziraat Bankası şubelerine giderek işyeri açma kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin bilmesi gereken önemli noktaları da şu şekilde belirtebiliriz.

  • Kredi başvurusuna onay alınması halinde 120 aya kadar vadelendirme seçeneğinden faydalanabileceksiniz.
  • Satın alacağınız ofis ya da işletme alanının ekspertiz tarafından incelenerek rapor hazırlanması gerekmektedir. Bu raporda yazan değer, kişilerin alacakları kredi miktarı üzerinde belirleyici olacaktır.
  • Hazırlanacak olan ekspertiz raporunun yüzde 75’lik kısmı için kredi desteği sunulacaktır.
  • Kredi sonrasında alınacak olan işletmenin, borç bitimi tamamlanana kadar bankaya ipotek edilmesi gerekecektir.
  • Kredi için mülkün tamamına destek almak istenirse, ek olarak ipotek işlemi gerekecektir.

Yukarıdaki şartlar, kişilerin kredi notu, banka sicili geçmişi ve gelir durumu şartlarını tamamladıktan sonra bilmesi gerekenleri ifade etmektedir. Bundan dolayı, kişilerin öncelikle banka şubesine gitmeden önce kredi notu sorgulaması ve banka sicili incelemesini yapması gerekecektir. Bunun için banka şubelerinden destek alabileceğiniz gibi, Findeks’in internet sitesinden kendiniz için bir hesap oluşturarak da, sorgulamanızı yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde İş Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri ve İş Bankası ile 3 aşamalı tapuya giden yol hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir