Ana Sayfa / BANKACILIK / Ziraat İnternet Bankacılığı İşlemleri

Ziraat İnternet Bankacılığı İşlemleri

Artık bankacılık işlemlerinizi banka şubelerine kadar gitmeden yapmak isteyenlerden misiniz? Ziraat Bankası sizler için özel olarak Ziraat İnternet Bankacılığı uygulaması geliştirmiş ve kullanımınıza sunmuştur. Ziraat internet bankacılığı ile 7 gün 24 saat istediğiniz işlemi cep telefonunuzdan veya bir bilgisayar yardımı ile yapabilirsiniz. Ücretli işlemleri bile banka şubesinde yapacağınız süreden daha kısa sürelerde, daha düşük ücretlerde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankamızın bireysel müşterisi olmanız, internet bankacılık sistemini kullanmanız yeterli olacaktır. Ziraat bankası şubelerine giderek veya müşteri hizmetleri aracılığı ile internet kullanım şifrenizi almanız ve giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Neler Yapılabilir?

Ziraat İnternet Bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hesaplarınız ve hesap bilgileriniz ile ilgili olarak hesap detayları, hesap hareketleri, hesap adı tanımlama, açık – kapalı hesap filtresi, hesap açma, hesap kapatma ve hesap bilgilerine erişme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredi kartları ve kredi kartı hesapları ile ilgili olarak Bankkart’a para yükleme, Nakit Avans/Taksitli Nakit Avans, sonradan taksitlendirme, kendi Ziraat kartıma /başkasının Ziraat kartına ödeme, sanalkart ekle/limiti değiştir/iptal ve kredi kartı /kart detayları/hesap özeti/dönem içi hareketler işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak kredi kartı /bekleyen taksit/provizyondakiler, kredi kartı /hesap bağlama/hesap kesim tarihi değişikliği ve kredi kartı/ödeme talimatı/borç ödeme/ekstre gönderimi işlemlerini de yapabilirsiniz.
  • Para yatırma ve para çekme işlemleri ile ilgili olarak hesaplar arası havale, vadesiz/vadesiz altın hesabından başka hesaba (havale) ve havale talimatı gibi işlemleri yapabilirsnizi. Bunun yanında son 20 havale ile işlem, cebe havale, vadesiz hesaptan KKTC banka hesabına (EÖS) (EFT) ya da başka banka kredi kartına talimat ve kayıtlı ödeme görüntüleme /yeni kayıt/güncelle/sil/ödeme yap işlemlerinin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredileriniz ile ilgili olarak bireysel kredi taksit ödeme, TOKİ kredi taksit ödeme ve  Maaş Avansı Geri Ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Ek olarak Mevduat Avansı Geri Ödeme ve Mevduat Avansı işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Borç işlemleri ile ilgili olarak Borç Kapama, Fatura, Doğalgaz, Elektrik, Su, Telefon, TV, Otomatik Fatura Talimatı / Ekle / Güncelle ve İptal işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı makalemizde EFT İptali, ING Bank EFT Saatleri ve ING Bank EFT Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir