Ana Sayfa / KREDİLER / Ziraat Konut Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Konut Kredisi Başvuru Şartları

Konut satın almak ve ev sahibi olmak isteyen, biraz birikmiş parasını konuta yatırım yapmak isteyenler için verilen konut kredisi, mortgage kredisi her bankanın müşterilerine özel olarak belirlemiş olduğu faiz oranları üzerinden sunulur. Ziraat konut kredi kullanabilmek için evin ekspertiz değerinin % 20’si kadar nakdiniz olması şarttır. 1.000 TL ile 1.000.000 TL arasında kullanabileceğiniz konut kredisinin minimum vade seçeneği  20 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca kredi boyunca hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortasını yaptırmak şarttır. Ziraat konut kredisi başvurusunda bulunurken yanınızda getirmeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

Ziraat Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Ziraat konut kredisine başvurmak için gereken belgeler;

  • Konut kredisi başvuru formu,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Çalıştığınız iş yerinden muhasebe görevlisince onaylanmış maaş bordrosu ve çalıştığınızı gösteren bir belge,
  • Serbest meslek ile uğraşanlar için meslek kuruluşlarına üye olduklarını, faal olarak çalıştıklarını gösteren belge,
  • Tüzel kişiliğe sahip olanlar için şirkete ait bilgilerin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi güncel örneği,
  • Satın almak istediğiniz konutun tapusu ve fotokopisi,
  • Ziraat şubeleri tarafından başvuru esnasında sizden doldurulması istenen belgeler olarak sıralanabilir.

Bu belgeler ile birlikte bankaya gelerek Ziraat Bankasının size sunmuş olduğu ve 1.000.000 TL ye kadar 0.98 faiz oranı üzerinden kullanabileceğiniz Ziraat konut kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Bu kredi faiz oranı üzerinden konut kredisi kullandığınızda ekspertiz ücreti, BSMV ücreti, diğer masraflar kredi miktarınız içinden düşülecektir. Ziraat Bankası Müşterisi iseniz banka maaş müşterileri için faiz oranını bir puan daha düşük olarak belirlemiş ve % 0.97 oranından konut kredisi kullanma imkânı sunmuştur.

Satın almak istediğiniz konut ile ilgili araştırmalarınızı yaptıktan sonra bir ziraat bankası şubesine giderek ziraat konut kredisi kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Ziraat konut kredisi; satın almak istediğiniz evin maddi değer ekspertizi yapıldıktan sonra belirlenen değer üzerinden yüzde seksen oranında size kredi kullandırılacaktır. Kullanılacak kredi içinden ekspertiz ücreti düşülecek olup evin değerinin yüzde yirmisi oranında konut kredisi kullandırılacaktır. Geriye kalan miktarı nakit olarak karşılamanız gerekecektir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde Bayram Kredisi Başvuru, ING Bank Bayram Kredisi ve ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir