Ana Sayfa / BANKACILIK / Ziraat Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Faturalarınızın ödeme tarihini günlük hayat mücadelesi verirken aklıda tutmakta zorlanıyor ve her seferinde ödeme yaparken gecikme mi yaşıyorsunuz? Ziraat otomatik ödeme talimatı ile bu sıkıntınızdan anında kurtulabilirsiniz. Talimatı verdikten sonra artık faturalarımı ödedim mi kaygısı yaşamadan rahata erebilirsiniz. Bu talimatla internet, televizyon, doğalgaz, telefon, su, elektrik faturalarınızı ve benzeri düzenli ödeme gerektiren faturalarınızı vadesiz hesabınızdaki parayı kullanarak ya da yeterli naktinizin olmadığı durumlarda bu vadesiz hesabınızı kredili mevduat hesabına dönüştürerek güvenilir bir şeklide ve zamanında ödeyebilirsiniz. 

Ziraat Bankası anlaşmalı kurumları öğrenmek için resmi internet sitesinden size en yakın Ziraat Bankası şubesini belirleyip uğrayabilirsiniz. İnternet şubesiden, size yakın bir Ziraat Bankası şubesinden ya da müşteri iletişim merkezini arayıp (0850 220 00 – 444 00 00) otomatik ödeme talimatı vererek tüm düzenli ödeme gerektiren faturalarınızın kredi kartınızdan ya da hesabınızdan ödemesini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden Durumunu izle menüsü altında bulunan Otomatik fatura talimatlarım seçeceğine tıklayıp kredi kartınızı ya da hesabınızı seçerek anında Ziraat otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Hala Ziraat Bankası müşterisi değilseniz herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip hemen hesap açtırarak otomatik ödeme talimatınızı verebilirsiniz.

Vadesiz Mevduat Hesabı ile Ziraat Otomatik Ödeme Talimatı Özellikleri

  • Hesabınızdaki bakiyenin fatura için yeterli olması durumunda otomatik ödeme talimatı ile Ziraat anlaşmalı kurumların fatura ödemelerini vadesiz mevduat hesabından kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hesabınızdaki para yeterli değilse hesabınızı kredili mevduat hesabına çevirebilirsiniz.
  • Bütün bunların yanında vadesiz mevduat hesabınız ile her türlü EFT ve havale işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ziraat Otomatik Ödeme Talimatı Özellikleri

  • Kredi kartından verdiğiniz otomatik ödeme talimatıyla faturanızı son ödeme gününde değil, mevcut kredi kartınızın son ödeme gününde ödeyebilirsiniz. 
  • Kredi kartı ekstrenizden kolaylıkla fatura ödemelerinizi izleyebilme rahatlığına kavuşabilirsiniz.
  • Bu talimat sayesinde artık son ödeme gününde hesap bakiyenizin fatura için yeterli olup olmadığını düşünmenize hiç gerek yok.
  • Kredi kartınızın limiti dikkate alınarak faturalarınız düzenli bir şekilde ödenecektir. 
  • Fatura ödemenizin son ödeme tarihinde fatura tutarı ekstrenize yansıtılacaktır.
  • Kredi kartıdan fatura ödemelerinden işlem ücreti kesilip kesilmeyeceği kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir.

- Bir önceki yazımız olan Nuvo Kart Nedir, Yapı Kredi Nuvo Kart Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Nuvo kredi kartları ve Nuvo TLcard hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir